1,4K
Ogłoszenia duszpasterskie
Nowa Sól 03.03.2024
Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu rok B
- III niedziela Wielkiego Postu.
- Dzisiaj w kościele św. Antoniego o godz. 1830 Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, po mszy św. Marsz Żołnierzy Wyklętych – zapraszamy
- Dzisiaj po Mszy św. o godz. 730 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
- Dzisiaj po Mszy św. o godz.1830 nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
- Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od przyszłej niedzieli od 10 do 13 marca prowadził będzie ks. dr Marek Dziewiecki – psycholog, autor wielu publikacji dotyczących relacji międzyludzkich i uzależnień. Temat główny „Pokonywanie trudności w małżeństwie i rodzinie.”
- Plan rekolekcji w gablotach i na stronie internetowej.
- Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godz. przed każdą mszą św. – ze względu na mniejszą ilość księży bardzo proszę nie odkładać spowiedzi na czas rekolekcji czy późniejsze dni.
- We wtorek dzień imienin ks. Bp Adriana – pamiętajmy w modlitwie.
- W każdy piątek Wielkiego Postu:Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Uczestnicząc możemy zyskać Odpust zupełny, modląc się w intencjach papieża i przyjmując Komunię Św.
- godz. 16.30 – Droga Krzyżowa wokół kościoła dla dzieci szkół podstawowych.
- godz. 17.30 – Droga Krzyżowa dla starszych i po niej bezpośrednio Msza św.
- godz. 18.30 – Droga Krzyżowa dla młodzież jako przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
- W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem o Mece Pańskiej o godz. 1730, ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.
- Przy chrzcielnicy jest wyłożona Księga trzeźwość – zachęcamy do podjęcia takiej formy pokuty.
- Parafialny Zespół Caritas informuje, że organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących w parafii. Przed ołtarzem w kaplicy i kościele są wystawiane kosze do których można składać artykuły spożywcze długoterminowe. Już dzisiaj dziękujemy za taką jałmużnę postną.
- W tym tygodniu I czwartek miesiąca – Spotkanie Przyjaciół Paradyża o godz. 1630
- Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy, dzieci klas III prosimy o pozostanie w kościele.
- Szkoła Katolicka przy naszej parafii prowadzi nabór uczniów do kl. I na rok szkolny 2024/2025. Wszelkie informacje o naborze do klasy I oraz wolnych miejscach w pozostałych klasach można uzyskać osobiście w sekretariacie szkoły lub telefonicznie.
- Dziękujemy za ofiary na tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
- Przy wyjściach z kościoła członkowie naszej Orkiestry „Fermata Band” będą rozdawać ulotki zachęcające do finansowego wsparcia. Można to uczynić np. przekazując w PIT 1,5% podatku na rzecz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej „Chorał”. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc”.
- Dziękujemy 6 osobom i 1 dziecku z ul. Fredry blok nr 5 i blok nr 6 i 2 osobom chętnym za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. za te rodziny zostanie odprawiona 18.03.2023 o godz 700 .
- W sobotę o godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszam wiernych zam. na ul. Fredry blok nr 7 i blok nr 8.
- Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Ekstra, Mały Gość.
- W minionym tygodniu z naszej parafii zmarł:Zenon Kalisz z ul. Fredry
- Pamiętajmy o naszych zmarłych polecając ich Bożemu Miłosierdziu.
- Pozdrawiamy wszystkich chorych.
- Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.
Ks. Krzysztof Kocz
Proboszcz