Powstawanie figury Św. Józefa 

 

"Powstawanie figury Św. Józefa jako wotum wdzięczności za budujących nasz kościół z prośbą aby Św. Józef wypraszał Boże błogosławieństwo dla Rodzin naszej parafii i wszystkich modlących się w naszej świątyni. "

 

Została zamówiona rzeźba Św. Józefa Rzemieślnika o wymiarze 2,40 metra u p. Jacka Nowaka rzeźbiarza z Poznania, który wykonywał wszystkie rzeźby w naszym kościele. Koszt wykonania figury to 50 tyś zł. Chcemy ją zainstalować w naszym kościele na zakończenie Roku Św. Józefa jako wotum wdzięczności za budujących nasz kościół z prośbą aby Św. Józef wypraszał Boże błogosławieństwo dla Rodzin naszej parafii i wszystkich modlących się w naszej świątyni. Osoby i firmy, które chciały by włączyć się w powstanie tego dzieła zapraszam do zakrystii. W przejściu między kościołem a kaplicą jest ustawiona skarbona do której można składać ofiary na ten cel, lub przelewem z dopiskiem figura. Bóg Zapłać.

 

 

 

Zdjęcie 1: Figura z gipsu projekt poglądowy

 

 

Zdjęcie 2: Klejenie desek

 

 

Zdjęcie 3: Klejenie desek

 

 

 

 

Zdjęcie 4: Sklejony kloc na rzeźbę

 

 

Zdjęcie 5: Sklejony kloc na rzeźbę

 

 

 

Zdjęcie 6: Powoli się pojawia - dzień 28.04.2021

 

 

 

Św. Józef pozdrawia w dniu swojego święta 

 

 

 

 

Zdjęcie z 23.05.2021