Nowa Sól 17.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

VI niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna
 2. W poniedziałek 18 maja- obchody 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II.
 3. Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
 4. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.
 5.  Od poniedziałku do środy dni modlitw o urodzaje i uświęcenie pracy na roli tzw. Dni krzyżowe.
 6. Diakon Dawid Klepusewicz, w sobotę 23 maja otrzyma od Kościoła święcenia kapłaństwa. Dzień później w niedzielę 24 maja o godz. 1230 odprawi Mszę św. Prymicyjna, na którą bardzo serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot z naszej parafii
 7. W środę o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św. przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku.
 10. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1730 w niedziele o godz. 1800
 11. Zapraszamy na Modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia codziennie godz. 1500 w naszej kaplicy.
 12. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej        do Mszy św. wieczornej
 13. W tym trudnym czasie trwamy z posługą Sakramenty Pokuty. Możliwość spowiedzi /kratki konfesjonału są ofoliowane/: dni powszednie od godz. 630  do  godz.715, od godz. 1700  do godz. 1815  w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.
 14. Zapraszamy codziennie o godz. 1700 do wspólnej rodzinnej modlitwy różańcowej, księża w tym czasie gromadzą się z wiernymi w kościele na modlitwie różańcowej o ustanie pandemii.
 15. Dziękujemy za ofiary tacę i 30 osobom, które zrobiły przelew na konto parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 16. Podajemy numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 17. Otrzymaliśmy fakturę za kamery i osprzęt potrzebny do transmisji na żywo z naszego kościoła na kwotę 6 904 zł. Zebraliśmy kwotę 4300 zł. W miarę możliwości prosimy o pomoc w uregulowaniu należności. Można wpłacać na konto parafii z dopiskiem „darowizna transmisja
 18. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.
 19. Informujemy, że w naszym kościele i kaplicy jednorazowo może przebywać 225 osób. Jest bardzo dużo wolnych miejsc – chór i kaplica są puste. Zapraszamy.
 20. Przypominamy,  że ciągle obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. na żywo z naszego kościoła. We wszystkich nabożeństwach zamieszczonych w ogłoszeniach, KTÓRE ODBYWAJĄ SIĘ W NASZYM KOŚCIELE można uczestniczyć przez Internet. Są zainstalowane 2 kamery: jedna w kaplicy, druga w kościele, w zależności gdzie odbywa się liturgia logujemy się na odpowiednią kamerę – linki na stronie.  Zapraszamy.
 21. Dziękujemy 10 osobom za sprzątanie kościoła, Msza św. w intencji ich rodzin zostanie odprawiona 8.06.2020 o godz. 700
 22. W sobotę na godz. 9:00 zapraszam wiernych, którzy mają chęci i potrzebę posprzątania naszego kościoła. Bardzo prosimy.
 23. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY kupić je można w zakrystii.Elektroniczna wersja Gościa Niedzielnego gosc.pl i Niedzieli www.e.niedziela.pl   dostępna na stronach internetowych.
 24. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarł + Czesław Krejer zam. Oś Konstytucji.  Polecajmy naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Wszystkim Parafianom i Gościom w tym trudnym czasie życzymy Daru Bożego umocnienia i pokrzepienia, życzymy wielkiej wzajemnej życzliwości i Chrystusowego Pokoju, obdarowujcie się uśmiechem i pomocą.