Nowa Sól 3.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

4 niedziela Wielkanocna

DOBREGO PASTERZA

 

 

  1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz.  730 zmiana tajemnic żywego Różańca.
  3. Diakon Dawid Klepusewicz, syn Krzysztofa i żony Agnieszki z domu Skierś, ur. 16.06.1995r. w Nowej Soli, pragnie przyjąć od Kościoła święcenia          kapłaństwa. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by zaś o nim coś wiedział, co by go czyniło niegodnym święceń kapłańskich, byłby w sumieniu obowiązany zawiadomić tutejszy urząd parafialny, przy czym należy pamiętać, że byłoby grzechem rzucać na niewinnego niesłuszne podejrzenia lub posądzenia
  4. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, po Mszy św. spotkanie Przyjaciół Paradyża w kościele.
  6. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1730 w niedziele o godz. 1800
  7. Zapraszamy na Modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia codziennie godz. 1500 w naszej kaplicy.
  8. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej
  9. W tym trudnym czasie trwamy z posługą Sakramenty Pokuty. Możliwość spowiedzi /kratki konfesjonału są ofoliowane/:

      dni powszednie od godz. 630  do godz. 715, od godz. 1700  do godz. 1815

     w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.

10. Zapraszamy codziennie o godz. 1700 do wspólnej rodzinnej modlitwy różańcowej, księża w tym czasie gromadzą się z wiernymi w kościele na modlitwie różańcowej o ustanie pandemii.

11. Dziękujemy za ofiary tacę i 17 osobom, które zrobiły przelew na konto parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Podajemy numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001

12. Dziękujemy za udekorowanie naszych domów i mieszkań flagami.

13. Dziękujemy 12 wiernych, którzy w czwartek posprzątali nasz kościół na uroczystość odpustu, dziękujemy pani Eli Janus za ułożenie kwiatów i siostrze Alicji. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona 10 V o godz. 1230

14. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.

15. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY kupić je można w zakrystii.Elektroniczna wersja Gościa Niedzielnego gosc.pl i Niedzieli www.e.niedziela.pl   dostępna na stronach internetowych.

 16. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. na żywo z naszego kościoła. We wszystkich nabożeństwach zamieszczonych w ogłoszeniach, KTÓRE ODBYWAJĄ SIĘ W NASZYM KOŚCIELE można uczestniczyć przez Internet. Są zainstalowane 2 kamery: jedna w kaplicy, druga w kościele, w zależności gdzie odbywa się liturgia logujemy się na odpowiednią kamerę – linki na stronie.  Zapraszamy.

17. Otrzymaliśmy fakturę za kamery i osprzęt potrzebny do transmisji na żywo z naszego kościoła na kwotę 6 904 zł. W miarę możliwości prosimy o pomoc w uregulowaniu należności.

18. W minionym tygodniu z naszej parafii nikt nie zmarł: Polecajmy naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom w tym trudnym czasie życzymy Daru Bożego umocnienia i pokrzepienia, życzymy wielkiej wzajemnej życzliwości i Chrystusowego Pokoju, obdarowujcie się uśmiechem i pomocą.

  

I KOMUNIA ŚWIETA DZIECI

Grupowe uroczystości pierwszokomunijne w diecezji są nadal odwołane.

Za zgodą proboszcza i na wyraźną, umotywowaną dobrem duchowym dziecka prośbę rodziców oraz przy ich udziale możliwe jest indywidualne przygotowanie i udzielanie dziecku sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. Przygotowanie i celebracje mogą odbywać się tylko w kościele z uwzględnieniem limitu osób i dystansu.

Czas przygotowań nie może być krótszy niż miesiąc i może rozciągnąć się nawet na okres wakacyjny.

Zapraszam rodziców zainteresowanych tą propozycją na Mszę św. o godz. 1100 w niedziele 3 maja. Spotkanie po Mszy św.

Ks. Krzysztof Kocz proboszcz