Nowa Sól 22.03.2020

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
IV NIEDZIELA Wielkiego Postu rok A

 

 

1. Dzisiaj IV niedziela Wielkiego Postu, tzw. Laetare niedziela radości. Informacje Wydziału Duszpasterskiego Kurii - Kliknij

 

2. W wejściu głównym do naszego kościoła jest umieszczony środek dezynfekujący, proszę nie dotykać pojemnika, tylko podstawić rękę pod kranik i zawartość rozprowadzić po dłoniach.

 

3. Msze św. w dni powszednie i niedziele odbywają się tylko w kościele głównym.

 

4. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą, spowiada 4 księży. Zachęcamy aby korzystać z sakramentu pokuty jak najwcześniej nie czekając do Wielkiego Tygodnia, kratki konfesjonału są ofoliowane. Można przyjść wyspowiadać się i iść do domu, robiąc miejsce kolejnym osobom.

 

5. Proponuję, żeby nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeżyć w swoich domach rodzinnych, posługując się modlitewnikami lub rozważaniami umieszczonymi w Internecie. Zapraszamy abyście zgromadzili wokół siebie wszystkich domowników /rodziców, rodzeństwo/ wypraszając Boże Miłosierdzie i zakończenie epidemii.

 

6. W ZWIĄZKU Z WPROWADZONYM NA TERENIE CAŁEJ POLSKI STANEM EPIDEMII, W KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ MAKSYMALNIE 50 OSÓB. PROSZĘ O PRZYJĘCIE ZE ZROZUMIENIEM TEGO OGRANICZENIA.

 

7. W związku z tym na Mszach św., nabożeństwie pasyjnym Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17:30 i w piątki na Drodze Krzyżowej będzie mogło uczestniczyć tylko do 50 osób.

 

8. W każdy piątek Wielkiego Postu: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

  • o godz. 16:30 – Droga Krzyżowa.
  • o godz. 17:30 – Droga Krzyżowa i bezpośrednio po niej Msza św.
  • o godz. 18:00Msza św.
  • o godz. 18:30 – Droga Krzyżowa. Jest to nasza ekspiacja za nasze grzechy.

 

9. Przy chrzcielnicy jest wyłożona księga trzeźwości, zachęcamy do podjęcia abstynenci od alkoholu na czas wielkiego postu.

 

10. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

11. W środę Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. o godz. 7:00, godz. 9:00, godz. 18:00.

W tym dniu będziemy mogli podjąć się modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Już dzisiaj te osoby, które chcą podjąć się takiej modlitwy (1 dziesiątka różańca i krótka modlitwa) mogą pobrać specjalne foldery ze strony internetowej i wyłożone są też przy chrzcielnicy. W uroczystość Zwiastowania NMP /większość w swoich domach/ uroczyście rozpoczniemy tę modlitwę.

Jeśli rozpocząłeś Duchową Adopcję w swoim domu wyślij email potwierdzającego e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Przy wyjściu z kościoła rozdajemy gazety dotyczące tego wydarzenia.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego - Dokumenty: Kliknij tutaj! 

 

12. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy św. wieczornej, w sobotę od godz 12:00 i w niedzielę po Mszy o godz. 14:00 do Mszy św. wieczornej.

 

13. O godz. 20:30 wszyscy księża gromadzą się w kościołach na wspólnej modlitwie różańcowej bez udziału świeckich, zachęcam parafian by w tym samym czasie modlili się w swoich domach z rodzinami.

 

14. Parafialny Zespół Caritas informuje, że organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących w parafii. Przed ołtarzem w kaplicy i kościele są wystawiane kosze do których można składać artykuły spożywcze długoterminowe. Już dzisiaj dziękujemy za taką jałmużnę postną.

 

15. Caritas parafialna od tej niedzieli będzie rozprowadzała świece wielkanocne w cenie 15 zł. Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

 

16. Serdeczne „Bóg zapłać” 1 osobie z ul. 1 Maja blok nr. 12 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 24.04 o godz. 7:00.

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. 1 Maja blok nr. 24.

 

17. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY, zawiesił wydanie papierowe gazety, do parafii będzie dostarczany tygodnik NIEDZIELA, kupić go można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Elektroniczna wersja Gościa Niedzielnego gosc.pl i Niedzieli www.e.niedziela.pl dostępna na stronach internetowych.

 

18. Dziękujemy za zainteresowanie się funkcjonowaniem parafii, za liczne telefony, za chęć pomocy, za ofiary zamiast składane na tradycyjną tacę przelewane na konto parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Podajemy numer konta bankowego parafii:

 

58 9673 0007 0000 0300 4864 0001 - Bank Spółdzielczy w Kożuchowie

Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika 

Kard. St. Wyszyńskiego 1, Nowa Sól

 

19. Zmarli w minionym tygodniu z naszej parafii: nikt nie zmarł. Za zmarłych w czasie epidemii. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.