Nowa Sól 15.03.2020

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
III NIEDZIELA Wielkiego Postu rok A

 

 

1. Dzisiaj III niedziela Wielkiego Postu. Komunikaty: Wojewody Lubuskiego, KEP, Bp Ordynariusza.

 

2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii ze względu na zaistniałą sytuację zostały odwołane.

 

3. Ojciec Wojciech Jędrzejewski nie będzie mógł głosić rekolekcji w nowym terminie. Jednak od tej niedzieli 15 marca do środy 18 marca będzie specjalnie dla naszej parafii głosił nauki przez internet. Każdego dnia na naszej stronie parafialnej zostaną umieszczone kolejne nauki do odsłuchania.

 

4. Nauki rekolekcyjne prowadzone przez Radio Maryja od 17 do 19 marca o godz. 7:30 i o godz. 17:10.

 

5. Proponuję, żeby nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeżyć w swoich domach rodzinnych, posługując się modlitewnikami lub rozważaniami umieszczonymi w Internecie. Dzieci, które w taki sposób będą uczestniczyły w tych nabożeństwach w domu, naklejki będą mogły otrzymać w późniejszym czasie. Zapraszamy abyście zgromadzili wokół siebie wszystkich domowników /rodziców, rodzeństwo/ wypraszając Boże Miłosierdzie i zakończenie epidemii.

 

6. W ZWIĄZKU Z WPROWADZONYM NA TERENIE CAŁEJ POLSKI STANEM ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO, W KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ MAKSYMALNIE 50 OSÓB. PROSZĘ O PRZYJĘCIE ZE ZROZUMIENIEM TEGO OGRANICZENIA

 

7. W związku z tym na Mszach św., nabożeństwie pasyjnym Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17:30 i w piątki na Drodze Krzyżowej będzie mogło uczestniczyć tylko do 50 osób.

 

8. W każdy piątek Wielkiego Postu: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

  • o godz. 16:30 – Droga Krzyżowa.
  • o godz. 17:30 – Droga Krzyżowa i bezpośrednio po niej Msza św.
  • o godz. 18:00 – Msza św.
  • o godz. 18:30 – Droga Krzyżowa. Jest to nasza ekspiacja za nasze grzechy.

 

9. Skarbona na kwiaty do Bożego Grobu stoi w przejściu miedzy kościołem a kaplicą.

 

10. Przy chrzcielnicy jest wyłożona księga trzeźwości, zachęcamy do podjęcia abstynenci od alkoholu na czas wielkiego postu.

 

11. Zapowiadane spotkanie Rady Parafialnej odwołane.

 

12. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

13. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy św. wieczornej, w sobotę od godz 12:00 i w niedzielę po Mszy o godz. 14:00 do Mszy św. wieczornej.

 

14. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

 

15. Parafialny Zespół Caritas informuje, że organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących w parafii. Przed ołtarzem w kaplicy i kościele od przyszłej niedzieli będą wystawiane kosze do których będzie można składać artykuły spożywcze długoterminowe. Już dzisiaj dziękujemy za taką jałmużnę postną.

 

16. Caritas parafialna od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzała świece wielkanocne w cenie 15 zł. Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

 

17. Przygotowujemy się do Uroczystości Zwiastowania NMP. W tym dniu będziemy mogli podjąć się modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Już dzisiaj te osoby, które chcą podjąć się takiej modlitwy (1 dziesiątka różańca i krótka modlitwa) mogą pobrać specjalne foldery ze strony internetowej i wyłożone są też przy chrzcielnicy. W uroczystość Zwiastowania NMP uroczyście rozpoczniemy tę modlitwę. Przy wyjściu z kościoła rozdajemy gazety dotyczące tego wydarzenia.

Link do strony z folderami - Kliknij:  http://www.duchowa-adopcja.pl/dokumenty/wademekum

 

18. Serdeczne „Bóg zapłać” 5 osobom z ul. 1 Maja blok nr. 10 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 23.04 o godz. 7:00

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. 1 Maja blok nr. 12.

 

19. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

20. Dzisiaj III niedziela miesiąca tradycyjnie taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Podajemy numer konta bankowego parafii i dane potrzebne do przelewu:   

58 9673 0007 0000 0300 4864 0001 - Bank Spółdzielczy w Kożuchowie

Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika 

Kard. St. Wyszyńskiego 1

67-100 Nowa Sól

 

21. Zmarli w minionym tygodniu z naszej parafii: Jan Rakowski z ul. 1 maja; Marian Szostak z ul. Matejki; Eugeniusz Romaszko z ul. Fredry; Adam Giemza z ul. Fredry. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.