Nowa Sól 9.02.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie
V NIEDZIELA rok A

 

 

1. Dzisiaj V niedziela okresu zwykłego. 

 

2. 11 lutego wspomnienie MB z Lourdes - obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w naszej parafii dzisiaj w niedziele 9 lutego o godz. 14:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób chorych, cierpiących z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Po Mszy św. odbędzie się wspólny poczęstunek w szkole katolickiej. Prosimy rodziny i sąsiadów osób chorych o pomoc w dotarciu na to spotkanie. Dziękujemy za upieczenie i przyniesienie ciasta na poczęstunek dla chorych.

 

3. Dzisiaj po każdej mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

 

4. We wtorek w Światowy Dzień Chorego, w Nowosolskim Szpitalu o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pawła Sochy.

 

5. Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w niedziele 16 lutego na Mszy św. o godz. 11:00. 

 

6. W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

7. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakr. Bierzmowania w czwartek klasy VII, w piątek klasy VIII spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18:00.

 

8. Zakończyliśmy duszpasterską wizytę w rodzinach naszej parafii. Dziękujemy za wspólną modlitwę i sympatyczne spotkania i ofiary, które w części są przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

Przewodnimi zagadnieniami które były poruszane to:

  • 1. Sprzątanie kościoła – szukamy pomysłów, doraźnie zwiększamy ilość rodzin na sobotnie sprzątnie. 
  • 2. Ogrzewanie kościoła – uruchomiliśmy nagrzewnice, duże koszty przy małej efektywności wzrostu temperatury. 
  • 3. Roznoszenie opłatków – nie pozostawianie ich w skrzynkach na listy. 
  • 4. Dużej ilości osób starszym zaproponowaliśmy sakramenty w ich domach w I sobotę miesiąca. 
  • 5. Żyjącym w zawiązkach bez ślubu zaproponowaliśmy pomoc w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu. 6. Białe małżeństwa i rozwiedzeni. 
  • 6. Wielkim problemem jest brak uczestnictwa rodzin w coniedzielnej Mszy św. , brak dzieci i młodzieży w życiu sakramentalnym – proponowaliśmy włączenie się we wspólnoty działające w parafii: Żywy Różaniec, Oaza Dzieci, młodzieży i dorosłych, ministranci, schola. 
  • 7. Przepraszamy, co było zauważone, za niejednokrotnie zbyt krótkie spotkania kolędowe, jednym z powodów było nieomijanie tych rodzin, które nie złożyły zaproszeń, co powodowało że do planowanej ilości rodzin doszły nieplanowane. Dla usprawnienia planu kolędy na przyszły rok prosimy o składanie zaproszeń. W czasie kolędy wyjaśniliśmy wiele indywidualnych zapytań i niejasności. Jeszcze raz Bóg Zapłać.

 

9. Serdeczne „Bóg zapłać” 3 osobom z ul. Chałubińskiego blok nr. 3 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 14.02. o godz. 7:00. 

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Chałubińskiego blok nr. 5.

 

10. Za tydzień niedziela III niedziela miesiąca, taca przeznaczona na potrzeby parafii, termoizolacja plebanii. Bóg Zapłać.

 

11. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

12. Katolicka Szkoła Podstawowa działająca przy naszej parafii prowadzi zapisy do klasy I na rok szkolny 2020/2021.  Wszystkich zainteresowanych kształceniem dzieci  z poszanowaniem katolickich wartości w małej, przyjaznej szkole  zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną.  Informacji o szkole, zapisach do pierwszej klasy oraz  o wolnych miejscach w innych klasach można  zasięgnąć w sekretariacie szkoły oraz na jej stronie internetowej www.szkolakatolickanowasol.pl

 

13. Zmarli w minionym tygodniu z naszej parafii: + Maria Sieradzka zam. ul. Kossaka + Henryk Brzóz zam. ul. Fredry. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.