Nowa Sól 2.02.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie
IV NIEDZIELA rok A

 

 

1. Dzisiaj IV niedziela okresu zwykłego - 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pana Jezusa, zwane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie Gromnic.

 

2. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7:30 Zapraszamy do włączenia się w modlitwę Żywego Różańca.

 

3. Święto Matki Bożej Gromnicznej jest Dniem Życia konsekrowanego. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które przez śluby zakonne poświęciły swoje życie na wyłączną służbę Bogu i Kościołowi. Szczególnie modlimy się za Siostry pracujące w naszej parafii.

 

4. Taca z dzisiejszej niedzieli 2 lutego przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

 

5. Ze względu na czas ferii poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w niedziele 16 lutego na Mszy św. o godz. 11:00. 

 

6. W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

7. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca.

  • - W czwartek o godz. 18:00 w czasie Mszy św. modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy św. na plebanii.
  • - W piątek od godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem wynagradzającym. O godz. 18:00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca P. Jezusa.
  • Spowiedź św. pierwszopiątkowa w piątek od godz. 15:00 do 18:00.

 

8. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy wieczornej.

 

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

 

10. Serdeczne „Bóg zapłać” 13 osobom z ul. Staszica blok nr. 13 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 10.02. o godz. 7:00. 

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Chałubińskiego blok nr. 3.

 

11. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła

 

12. 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w naszej parafii w przyszłą niedzielę 9 lutego o godz. 14:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób chorych, cierpiących z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Po Mszy św. odbędzie się wspólny poczęstunek w szkole katolickiej. Prosimy rodziny i sąsiadów osób chorych o pomoc w dotarciu na to spotkanie. Prosimy o upieczenie ciasta na poczęstunek dla chorych. Osoby, które chcą przynieść ciasto proszę o zgłoszenie się w zakrystii.

 

13. W dniach od 28 marca do 03 kwietnia organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Jest kilka wolnych miejsc. Szczegółowe informacje u ks. Tomasza.

 

14. Jutro na godz. 9:00 zapraszam mężczyzn i młodzież do rozebrania dekoracji bożonarodzeniowej.

 

15. Zmarli w minionym tygodniu z naszej parafii: + Jan Michalkiewicz zam. ul. Wierzyńskiego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.