Nowa Sól 26.01.2020

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
III NIEDZIELA rok A

 

 

1. Dzisiaj III niedziela okresu zwykłego, ale w Polsce dekoracje bożonarodzeniowe zostają do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego.

 

2. We wtorek 28 stycznia 2 rocz. śmierci ks. Prałata Józefa Kocoła, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00.

 

3. W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

4. W tym tygodniu I sobota miesiąca.

  • - W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót. Rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00 odmówimy cztery części różańca, o godz. 18:00 Msza św..

 

5. W sobotę odwiedzimy wszystkich chorych z posługą sakramentalną. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii. Ks. Szymon swoich chorych odwiedzi w poniedziałek 3 lutego.

 

6. W przyszłą niedzielę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pana Jezusa, zwane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie Gromnic. Święto Matki Bożej Gromnicznej jest Dniem Życia konsekrowanego. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które przez śluby zakonne poświęciły swoje życie na wyłączną służbę Bogu i Kościołowi. Szczególnie modlimy się za Siostry pracujące w naszej parafii.

 

7. Taca z niedzieli 2 lutego przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

 

8. Ze względu na czas ferii poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w niedziele 16 lutego na Mszy św. o godz. 11:00. 

 

9. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy wieczornej.

 

10. Serdeczne „Bóg zapłać” 6 osobom z ul. ul. Staszica blok nr. 11 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 29.01. o godz. 7:00. 

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Staszica blok nr. 13.

 

11. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

12. W przyszłą niedziele zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7:30. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę Żywego Różańca.

 

13. Zmarli w minionym tygodniu z naszej parafii: Stanisława Polak zm. Os. Konstytucji 3 Maja; Irena Pakaluk zm. ul. Wojska Polskiego; Paweł Szurpicki zm. Os. Konstytucji 3 Maja. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.