Ogłoszenia duszpasterskie

3 niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj 3 niedziela Adwentu, która też jest trzecią niedzielą miesiąca. Ofiary na tacę tradycyjnie składamy na potrzeby naszej parafii. Za pamięć i ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe które trawić będą do wtorku włącznie, prowadził je będzie paulin ojciec Marcin Minczyński posługujący na Jasnej Górze, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie.
 3. Plan rekolekcji;

Niedziela nauki na wszystkich mszach św.

Poniedziałek i wtorek Msze św. : roraty godz 630; godz. 900; roraty godz 1700; godz. 1830

Wtorek dzień spowiedzi w godzinach od 600 do 715; od 830 do 1000; od 1630 do1730;

od 1800 do 1900.

4. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania kl. VII i VIII ma swoje spotkanie rekolekcyjne dzisiaj po Mszy św. o godz. 1830, a ta młodzież, która nie uczestniczyła w spotkaniu w ubiegłym tygodniu, po nauce rekolekcyjnej będzie miała spotkanie z ks. proboszczem.

 1. W środę o godz. 18:00 Nowenna i Msza św. w intencji czcicieli MB Nieustającej Pomocy.
 2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, we wszystkie dni powszednie: rano o godz. 630 lub wieczorem o godz. 1700 z myślą o dzieciach. Dzieci otrzymują planszę i po każdych roratach otrzymują obrazek puzzli Św. Rodziny. Dzieci przychodzą z lampionami.
 3. W okresie adwentu Msze św. w naszej parafii: godz. 630 – Msza Roraty,  godz. 1700 – Msza Roraty, godz. 1800 – Msza z dnia
 4. Członkowie Parafialnych Grup Duszpasterskich roznieśli opłatki. Dziękujemy im za tą posługę. Osoby do których opłatki nie dotarły mogą odebrać je w zakrystii.
 5. Oaza młodzieży dzieci zaprasza do zakupienia kartek Bożonarodzeniowych, dochód przeznaczony będzie na wyjazd letni dla naszej młodzież. Kartki będą sprzedawane po każdej mszy św. we wszystkie niedziele Adwentu w kancelarii parafialnej. Zapraszamy
 6. Parafialny Zespół Caritas informuje, że organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących w parafii. Przed ołtarzem w kaplicy i kościele są wystawiane kosze. Bóg zapłać.
 7. Planujemy przygotować wigilie dla osób starszych w poniedziałek 23 grudnia o godz. 1100 w szkole katolickiej. Osoby, które chciałyby upiec ciasto, przynieś pierogi i uszka, potrawy na wigilijny stół i pomóc w organizacji po Mszy św. zapraszam do zakrystii. Prosimy także o zgłaszanie się chętnych, którzy chcieliby zasiąść przy wigilijnym stole.
 8. W piątek chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną osoby chore - przygotowując ich do świąt Bożego Narodzenia. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii.
 9. Zapraszamy mężczyzn do ustawienia choinek w czwartek o godz 830. Chętnych panów zapraszamy po mszy św. do zakrystii.
 10. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy.
 11. Serdeczne „Bóg zapłać” 3 osobom z ul. Fredry blok nr. 8 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 3 I          2020 o godz. 700
 12. sobotę  na godz. 900 do sprzątania kościoła prosimy wiernych którzy są zaangażowani we wspólnoty działające w parafii i wszystkich chętnych.
 13. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, Miłujcie się, kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z  kościoła.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.