24 XI 2019   

Ogłoszenia duszpasterskie

34     niedziela zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj 34 niedziela okresu zwykłego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny. Można zyskać odpust zupełny: publicznie odmawiając Akt poświęcenia „O, Jezu najsłodszy, odkupicielu …”, Komunia Św. , modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Co za chwile uczynimy.
 2. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego, z tej okazji w naszej parafii na wszystkich Mszach św. czytamy list rektora. Taca z tej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie seminarium.
 3. Za tydzień I Niedziela Adwentu – nowy rok liturgiczny.
 4. Każda wspólnota parafialna z mocy prawa powinna mieć Parafialną Radę Duszpasterską  jako ciało doradcze  dla proboszcza w budowaniu wspólnoty parafii. Z urzędu do rady duszpasterskiej powinni należeć: wikariusze, przełożeni instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego pracujących w parafii, katecheci zamieszkujący i uczący w szkołach na terenie parafii, członkowie parafialnego koła Caritas, moderatorzy wspólnot modlitewnych, apostolskich, ruchów i stowarzyszeń katolickich działających w parafii. Zapraszam na spotkanie wszystkich zainteresowanych w sobotę 14 grudnia, rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00
 5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 700 poświęciliśmy opłatki.  Od poniedziałku członkowie Parafialnych Grup Duszpasterskich będą roznosili opłatki wigilijne. Przypominamy, że roznoszący opłatki nie biorą żadnych pieniędzy, a znakiem, że są z parafii, będą mieli identyfikatory z pieczęcią parafialną. Prosimy o życzliwe przyjmowanie tych osób, które z zaangażowania w sprawy parafii poświęcają swój czas dla dobra innych parafian.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 730 
 7. Nauka przed chrzcielna” dla rodziców i chrzestnych, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1830  w szkole katolickiej.
 8. Oaza młodzieży zaprasza do zakupienia kartek Bożonarodzeniowych, dochód przeznaczony będzie na wyjazd letni dla naszej młodzież. Kartki będą sprzedawane po każdej mszy św. we wszystkie niedziele Adwentu w kancelarii parafialnej. Zapraszamy.
 9. Zbliża się dzień Świętego Mikołaja, osoby prywatne i firmy, które chciałyby pomóc św. Mikołajowi w przegotowaniu prezentów dla naszych dzieci zapraszam z propozycjami do zakrystii.
 10. Jako dziękczynienie za dar kapłanów i ich posługę w naszej diecezji przygotowujemy się do koronacji obrazu Matki Bożej Paradyskiej, który to obraz jest umieszczony w naszym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Wspólnota Przyjaciół Paradyża z naszej parafii rozprowadzała „cegiełki” za dobrowolną ofiarę, na koronę dla Matki Bożej Paradyskiej, którą uroczyście nałożymy w październiku przyszłego roku. Bóg zapłać.
 11. Wypominki za zmarłych w dni powszednie o godz. 1730 w niedzielę o godz. 1800. Wypominki zakończymy w piątek przed 1 niedzielą Adwentu.
 12. Zapraszamy młodzież klas VII, VIII i młodzież starszą na spotkanie modlitewne w czwartek po Mszy św. o godz. 1830
 13. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholii w piątek na godz. 1600 w salce pod kościołem.
 14. Zapraszamy chłopców od klasy II, którzy chcieliby zostać ministrantami na zbiórkę kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 1100.
 15. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 1100 w salce pod kościołem.
 16. Organizujemy Pielgrzymkę do Rokitna na dekanalną modlitwę I SOBOTY miesiąca 7 grudnia, zapisy w zakrystii, koszt 30 zł.
 17. W sobotę 7 grudnia 2019r. w Grodowcu odbędą się Adwentowe Wieczory Młodych pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Będzie to czas spotkania i modlitewnego czuwania młodzieży naszej diecezji przed świętami Bożego Narodzenia. Organizujemy wyjazd: zapisy w zakrystii, koszt 30 zł
 18. Organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE we Wrocławiu w dniach 28 XII-1 I koszt pakietu 240 zł /organizatorzy spodziewają się 20 tys. młodych z 70 krajów/
 19. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
 20. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy.
 21. Można po Mszy św. o godz. 1100 w kaplicy, zamówić medaliki, które poświecimy dzieciom 8 grudnia.
 22. Przygotowanie dorosłych /od 21 roku życia/ do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w niedzielę 1XII o godz. 1730 w szkole katolickiej. /Jest to cykl 10 spotkań 1,8,15XII; 5,12,19,26I; 2,9,16II/
 23. Serdeczne „Bóg zapłać” 4 osobom z ul. Fredry blok nr. 5 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 30 XII o godz. 700
 24. sobotę  na godz. 900 do sprzątania kościoła prosimy wiernych z ul. Fredry blok nr. 6
 25. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, Mały Gość Niedzielny kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z  kościoła.
 26. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.