20 X 2019

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
29 niedziela zwykła

 

 

1. Dzisiaj 29 niedziela okresu zwykłego, rozpoczynamy TYDZIEŃ MISYJNY. W ciągu całego tygodnia będziemy się modlić w intencji misjonarzy i prowadzonej przez nich działalności, która jest wypełnianiem Chrystusowego polecenia: „Idźcie i głoście Ewangelię”. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pomoc DLA DZIEŁ MISYJNYCH KOŚCIOŁA.

 

2. Dzisiaj w całym kraju liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św.. 

 

3. Dzisiaj III niedziela miesiąca, taca przeznaczona na potrzeby parafii, wymiana głównej instalacji wodnej i grzewczej, ze względu na dużą nieszczelność (koszt materiału ok. 40 tyś zł). Bóg Zapłać.

 

4. Dzisiaj w niedzielę 20 października o godzinie 16:00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Jesienny naszej parafialnej orkiestry dętej FERMATA BAND. W programie muzyka klasyczna, religijna i filmowa. Serdecznie zapraszamy do spędzenia niedzielnego popołudnia przy akompaniamencie naszego parafialnego zespołu. Po koncercie będzie możliwość finansowego wsparcia działalności orkiestry.

 

5. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II.

 

6. W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

7. Zapraszamy młodzież klas VII, VIII i młodzież starszą na spotkanie modlitewne w czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.

 

8. Trwa miesiąc październik. – miesiąc oddawania czci Matce Bożej przez nabożeństwo różańcowe.

  • - Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie codziennie dla dzieci o godz. 17:00 dzieci po każdym różańcu otrzymują naklejki kolejnych tajemnic różańca.
  • - różaniec dla starszych o godz. 17:30 po różańcu ok. godz. 18:00 Msza Św.
  • - w niedziele różaniec o godz. 18:00

 

9. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholii w piątek na godz. 16:00 w salce pod kościołem.

 

10. Zapraszamy chłopców od klasy II, którzy chcieliby zostać ministrantami na zbiórkę kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 11:00.

 

11. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11:00 w salce pod kościołem.

 

12. Rodziców i dzieci klas III zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00.

 

13. Serdeczne „Bóg zapłać” 3 osobom z ul. Nowowiejskiego za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 7 XII o godz. 6:30, z ul. Wieniawskiego nie było nikogo.

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Długiej i Staffa.

 

14. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do Mszy św. wieczornej.

 

15. Dzisiaj, po każdej Mszy św. będzie można nabyć książkę o życiu i posłudze Ks. Prałata Józefa Kocoła. Koszt 13 zł.

 

16. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY i miesięcznika Miłujcie się kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

17. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

 

18. Zbliża się szczególny czas szczególnej modlitwy za zmarłych w Kościele. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają kartki wspominkowe. Ofiary składane przy okazji wypominek są przeznaczone na potrzeby parafii. Wypominki całoroczne składamy wyłącznie w zakrystii.

 

19. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.