Nowa Sól 6 X 2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

1. Dzisiaj 27 niedziela okresu zwykłego.

 

2. Dzisiaj po mszy św. godz. 7:30 zmiana tajemnic żywego różańca.

 

3. Dzisiaj poświecenie różańców dla dzieci klas III na Mszy św. o godz. 11:00.

 

4. Trwa miesiąc październik – miesiąc oddawania czci Matce Bożej przez nabożeństwo różańcowe.

  • - Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie codziennie dla dzieci o godz. 17:00 dzieci po każdym różańcu otrzymują naklejki kolejnych tajemnic różańca.
  • - różaniec dla starszych o godz. 17:30 po różańcu ok. godz. 18:00 Msza Św.
  • W niedziele różaniec o godz 18:00

 

5. W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

6. W czwartek spotkanie oazy młodzieżowej na Mszy św. o godz. 18:00.

 

7. Zbiórka ministrantów w sobotę godz. 11:00. Zapraszamy chłopców klas od klasy II na spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę godz. 11:00 w salce pod kościołem.

 

8. W tym tygodniu spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania; klasy VII w czwartek, klasy VIII w piątek, spotkanie rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18:00.

 

9. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zabrał głos abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Napisał między innymi, że "z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. [...] W zakresie porządku spraw doczesnych – także między katolikami mogą istnieć uprawnione różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. [...] Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. [...] Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania".

 

10. W odpowiedzi na tę zachętę w najbliższy piątek 11 października w naszym kościele parafialnym będziemy się wspólnie modlić w intencji Ojczyzny.

Nasza modlitwa będzie miała następujący przebieg:

  • godz. 17:00 różaniec dla dzieci i młodzieży. Nie będzie różańca dla dorosłych o godz. 17:30.
  • godz. 18:00 Msza Św. z kazaniem
  • po Mszy św. modlitwa różańcowa 2 części,
  • procesja eucharystyczna wokół kościoła, modlitwa uwielbienia, dziękczynno - przebłagalna za Polaków i Polskę, nasze ulubienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.

 

11. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholii w piątek na godz. 16:00 w salce pod kościołem.

 

12. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

13. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

 

14. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski – zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

15. Serdeczne „Bóg zapłać” 3 osobom z ul. Kurpińskiego i Lutosławskiego za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 4 XII o godz. 6:30.

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Karłowicza i Bacewicza.

 

16. Zbliża się szczególny czas szczególnej modlitwy za zmarłych w kościele. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają kartki wspominkowe. Ofiary składane przy okazji wypominek są przeznaczone na potrzeby parafii. Wypominki całoroczne składamy wyłącznie w zakrystii.

 

17. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.