Nowa Sól 14.04.2019

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
VI NIEDZIELA Wielkiego Postu rok C
NIEDZIELA PALMOWA

 

 

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynamy Wielki Tydzień - poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed każdą Mszą Świętą są sprzedawane palmy robione ręcznie przez młodzież OAZOWĄ.

 

2. Zapraszamy do zakupu kartek wielkanocnych. Sprzedawane są one w kancelarii parafialnej po każdej mszy św.

 

3. We wtorek o godz. 18:00 odbędzie spotkanie Papieskiej Straży Kościelnej oraz Panów Ministrantów, katechetów, szafarzy.

 

4. Próba sypania kwiatów i niesienia poduszek na procesji rezurekcyjnej będzie w środę o godz. 17-tej. Serdecznie zapraszamy do sypania kwiatów i niesienia poduszek dziewczynki i chłopców.

 

5. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

6. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

 

7. W tą sobotę kancelaria nieczynna.

 

8. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za przynoszoną żywność, otrzymaliśmy duże ilości i przekazujemy ją potrzebującym. Bóg zapłać

 

9. Caritas parafialna rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł. Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc rodzinom w Syrii.

 

10. Przygotowujemy się na przyjęcie Obrazu Św. Józefa, który przybędzie do naszej parafii 1 maja, na dzień naszego odpustu parafialnego. Rozpoczniemy to świętowanie Piknikiem Rodzinnym.

Zwracam się z prośbą jak zwykle o upieczenie ciast i ugotowanie bigosu – kilka rodzin po małym garnku i będzie duży gar. Osoby chętne do takiej pomocy po Mszy św. zapraszam do zakrystii.

 

11. Serdeczne „Bóg zapłać” 2 osobom z os. Konstytucji blok nr 20 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych rodziny będzie się 31.05 o godz. 7:00.

W środę na godz. 19:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z os. Konstytucji blok nr 21.

 

12. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY I Głos Świętego Józefa, kupić je można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

TRIDUUM PASCHALNE

 

13. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00 w WIELKI CZWARTEK - Jest to dzień ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa, po liturgii następuje przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22:00. Promocja kandydatów na ministrantów.

 

14. WIELKI PIĄTEK - jest dniem śmierci Pana Jezusa na krzyżu, obowiązuje post ścisły i abstynencja. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę. Adorację rozpoczynamy od godz. 6:30, o godz. 15:00 odprawimy Drogę Krzyżową jako ekspiacja za nasze grzechy. O godz. 19:00 liturgia Wielkiego Piątku, a po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do godz. 23:00. Proszę zadbać o krzyże i kapliczki.

  •  W czasie liturgii Wielkiego Piątku młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowanie otrzyma od swoich rodziców poświęcone krzyże

 

15. WIELKA SOBOTA - Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 6:30 przez cały dzień. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 9:00 do 15:00. O pełnych godzinach. Jak w latach ubiegłych, przy poświęceniu pokarmów będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

O godz. 20:00 Msza Święta Wigilii Paschalnej poprzedzona poświęceniem ognia i paschału przed kościołem. Na Mszę Świętą wieczorną przynosimy świece.

 

16. ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - Msza Rezurekcyjna z procesją dookoła kościoła o godz. 6:00, nie będzie Mszy św. o godz. 7:30 , pozostałe Msze św. jak w niedziele.

Ogłoszenia duszpasterskie i program Triduum Paschalnego są wywieszone w gablotach i zamieszczone na internetowej stronie parafii.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.