Nowa Sól 7.04.2019

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
V NIEDZIELA Wielkiego Postu rok C

 


1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu – zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży, które uroczyście odsłonimy w Wielki Piątek.

 

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu śpiewamy nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej o godz. 17:30, ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbona na kwiaty stoi w przejściu między kościołem a kaplicą.

 

4. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej – spotkanie obowiązkowe.

 

5. W każdy piątek Wielkiego Postu: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

  • o godz. 16:30 – Droga Krzyżowa wokół kościoła dla dzieci szkół podstawowych i Komunia św.
  • o godz. 17:30 – Droga Krzyżowa dla starszych i po niej bezpośrednio Msza św.
  • o godz. 18:00 – Msza św.
  • o godz. 18:30 – Droga Krzyżowa dla młodzieży jako duchowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, oraz młodzieży szkoły średniej, studentów i dorosłych. Jest to nasza ekspiacja za nasze grzechy.

 

6. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

7. W środę 10.IV rocznica katastrofy pod Smoleńskiem.

 

8. W sobotę 13.IV rocznica zbrodni Katyńskiej.

 

9. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy św. wieczornej.

 

10. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

 

11. Parafialny Zespół Caritas informuje, że organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących w parafii. Przed ołtarzem w kaplicy i kościele są wystawiane kosze. Bóg zapłać.

 

12. Caritas parafialna rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł. Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc rodzinom w Syrii.

 

13. Za tydzień Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed każdą Mszą Świętą będą sprzedawane palmy robione ręcznie przez młodzież OAZOWĄ. Oaza zbiera pieniądze na wakacyjny wyjazd nad morze, a wiec serdecznie zapraszamy do ich zakupu.

 

14. Zapraszamy do zakupu kartek wielkanocnych. Sprzedawane są one w kancelarii parafialnej już w dniu dzisiejszym oraz w przyszłą niedziele po każdej mszy.

 

15. W dniach 13-14 kwietnia Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży - organizujemy wyjazd, młodzież prosimy o zgłaszanie się do katechetów.

 

16. Organizujemy wyjazd młodzieży na spotkanie młodych nad Lednice, które odbędzie się 1 czerwca, koszt 70 zł., zapisy u katechetów.

 

17. Domowy Kościół zaprasza małżeństwa na cykl 6 spotkań poświęconym sposobom rozwiązywania problemów małżeńskich i rodzinnych. Jak się dogadać z żoną, mężem, teściową, jak zachować świeżość w małżeństwie. Więcej informacji na plakatach.

 

18. Zapraszamy do zakupu kartek wielkanocnych. Sprzedawane są one w kancelarii parafialnej już w dniu dzisiejszym oraz w przyszłą niedziele po każdej mszy.

 

19. Zapraszamy na spotkanie z prof. Jerzym Nowakiem felietonistą Telewizji Trwam. Spotkanie odbędzie się w Sali Solidarności ul. Parafialna 4 w niedziele 14.04.2019 o godz. 14:00.

 

20. Przygotowujemy się na przyjęcie Obrazu Św. Józefa, który przybędzie do naszej parafii 1 maja, na dzień naszego odpustu parafialnego. Po wczorajszym spotkaniu postanowiliśmy rozpocząć to świętowanie Piknikiem Rodzinnym. Zwracam się z prośbą jak zwykle o upieczenie ciast i ugotowanie bigosu – kilka rodzin po małym garnku i będzie duży gar. Osoby chętne do takiej pomocy po Mszy św. zapraszam do zakrystii.

 

21. Serdeczne „Bóg zapłać” 6 osobom z os. Konstytucji blok numer 19 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych rodziny będzie się 17.05 o godz. 7:00.

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z os. Konstytucji blok numer 20.

 

22. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY kupić je można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.