Nowa Sól 31.03.2019

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
IV NIEDZIELA Wielkiego Postu rok C „LAETARE”

 

 

1. Dzisiaj IV niedziela Wielkiego Postu tzw. „laetare”.

 

2. Rekolekcje wielkopostne rozpoczęły się od soboty 30 III do wtorku 2 IV prowadzi je o. Zbigniew Ptak paulin. Witamy Go serdecznie w naszej wspólnocie i zawierzamy Duchowi Świętemu. Plan na plakatach.

 

3. W dniu w wczorajszym po wcześniejszym przygotowaniu Biskup Tadeusz Lityński udzielił posługi Nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej panu: Markowi Dolnemu, Krzysztofowi Grzegorczykowi, Rafałowi Sobczak, Bolesławowi Rozkwitalskiemu. Szafarze będą mogli udzielać Komunię św. w kościele i nosić Ją do chorych. Na czas służby dla parafian życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu śpiewamy nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej o godz. 17:30, ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbona na kwiaty stoi w przejściu miedzy kościołem a kaplicą.

 

5. W każdy piątek Wielkiego Postu: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

  • o godz. 16:30 – Droga Krzyżowa wokół kościoła dla dzieci szkół podstawowych i Komunia św. po drodze krzyżowej spotkanie z dziećmi i rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.
  • o godz. 17:30 – Droga Krzyżowa dla starszych i po niej bezpośrednio Msza św.
  • o godz. 18:00 – Msza św.
  • o godz. 18:30 – Droga Krzyżowa dla młodzież jako duchowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, oraz młodzieży szkoły średniej, studentów i dorosłych. Jest to nasza ekspiacja za nasze grzechy.

 

6. Przy chrzcielnicy jest wyłożona księga trzeźwości, zachęcamy do podjęcia abstynenci od alkoholu na czas wielkiego postu.

 

7. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

8. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

  • - W czwartek od godz. 17.00 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy św. spotkanie Przyjaciół Paradyża.
  • - W piątek od godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem wynagradzającym. O godz. 18.00 Msza św.
  • Spowiedź św. pierwszopiątkowa w piątek od godz. 15:00 do 18:00.
  • - W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót. Rozpoczniemy o godz. 16:00, odmówimy cztery części różańca. O godz. 18:00 Msza św.

 

9. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, aby mogli z korzystać z sakramentu Pokuty i Komunii Św. na czas świąt Wielkanocnych

 

10. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy św. wieczornej.

 

11. W przyszłą niedziele zmiana tajemnic żywego różańca na Mszy św. o godz. 7:30, zapraszamy także te osoby które podjęły się modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

12. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

 

13. Parafialny Zespół Caritas informuje, że organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących w parafii. Przed ołtarzem w kaplicy i kościele od przyszłej niedzieli będą wystawiane kosze do których będzie można składać artykuły spożywcze długoterminowe. Już dzisiaj dziękujemy za taką jałmużnę postną.

 

14. Caritas parafialna rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł. Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc rodzinom w Syrii.

 

15. Przygotowujemy się na przyjęcie Obrazu Św. Józefa, który przybędzie do naszej parafii 1 maja, na dzień naszego odpustu parafialnego. Zapraszam na spotkanie w sobotę 6 kwietnia liderów wszystkich grup i wspólnot naszej parafii, szafarzy i katechetów. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00.

 

16. Serdeczne „Bóg zapłać” 4 osobom z os. Konstytucji blok nr 16 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych rodziny będzie się 15.04 o godz. 7:00. 

W sobotę na godz. 10:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z os. Konstytucji blok nr 19.

 

17. W Niedziele Palmową przed każdą Mszą Świętą będą sprzedawane palmy robione ręcznie przez młodzież OAZOWĄ. Oaza zbiera pieniądze na wakacyjny wyjazd nad morze, a wiec serdecznie zapraszamy do ich zakupu.

 

18. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZELNY kupić je można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.