Nowa Sól 24.03.2019
 
 
Ogłoszenia duszpasterskie
III NIEDZIELA Wielkiego Postu rok C
 
 
 
1. Dzisiaj III niedziela Wielkiego Postu. 
 
2. W poniedziałek Uroczystości Zwiastowania NMP. Msze św. o godz. 7:00; 16:00; 18:00. W tym dniu będziemy mogli podjąć się modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą podjąć się takiej modlitwy (1 dziesiątka różańca i krótka modlitwa) mogą pobrać specjalne foldery, które są wyłożone przy chrzcielnicy i w kaplicy przy świeczniku, a w Uroczystość Zwiastowania NMP wypełniony fragment folderu odciąć i przynieść do kościoła – w tym dniu uroczyście rozpoczniemy tę modlitwę. Przy wyjściu z kościoła rozdajemy gazety dotyczące tego wydarzenia.
 
3. Od poniedziałku 25 do 27 III odbędą się rekolekcje szkolne prowadziły je będą siostry ze Zgromadzenia Św. Magdaleny od pokuty. Na ten czas rekolekcji bardzo proszę o upieczenie ciasta i przypominam, że są do odebrania blachy po przyniesionym cieście. Prosimy rodziców i dziadków jak mogą by też z dziećmi uczestniczyli w ich rekolekcjach, by w domu rozmawiać z dziećmi o usłyszanych naukach. 
 
4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu śpiewamy nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej o godz. 17:30, ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbona na kwiaty stoi w przejściu między kościołem a kaplicą. 
 
5. Przy chrzcielnicy jest wyłożona księga trzeźwości, zachęcamy do podjęcia abstynenci od alkoholu na czas wielkiego postu.
 
6. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 
7. W każdy piątek Wielkiego Postu: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
  • o godz. 14:30 – kaplica szpitalna
  • o godz. 16:30 – Droga Krzyżowa wokół kościoła dla dzieci szkół podstawowych i Komunia św. po drodze krzyżowej spotkanie z dziećmi i rodzicami dzieci, które przygotowują  się do I Komunii świętej.
  • o godz. 17:30 – Droga Krzyżowa dla starszych i po niej bezpośrednio Msza św.
  • o godz. 18:00Msza św.
  • o godz. 18:30 – Droga Krzyżowa dla młodzież jako duchowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, oraz młodzieży szkoły średniej, studentów i dorosłych. Jest to nasza ekspiacja za nasze grzechy.
 
8. Rekolekcje wielkopostne odbędą się od soboty 30 III do 2 IV prowadził je będzie o. Zbigniew Ptak paulin. Plan na plakatach.
 
9. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy św. wieczornej.
 
10. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
 
11. Parafialny Zespół Caritas informuje, że organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących w parafii. Przed ołtarzem w kaplicy i kościele od przyszłej niedzieli będą wystawiane kosze do których będzie można składać artykuły spożywcze długoterminowe. Już dzisiaj dziękujemy za taką jałmużnę postną. 
 
12. Caritas parafialna rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł. Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc rodzinom w Syrii. 
 
13. Serdeczne „Bóg zapłać” 6 osobom z os. Konstytucji blok numer 18 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych rodziny będzie się 18.05 o godz. 7:00. 
 
W sobotę  na godz. 10:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z os. Konstytucji blok numer 16.
 
14. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZiELNY kupić je można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z  kościoła.
 
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.