Nowa Sól 17.03.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA Wielkiego Postu rok C

 

 

1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu.

 

2. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na cele misyjne Ad Gentes, a taca z dzisiejszej III niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu będziemy śpiewać nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej o godz. 17:30, ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

 

4. Dzisiaj w niedziele na Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci klas IV, które przygotowują się do Rocznicy I Komunii św.

 

5. Przy chrzcielnicy jest wyłożona księga trzeźwości, zachęcamy do podjęcia abstynenci od alkoholu na czas wielkiego postu.

 

6. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

7. W każdy piątek Wielkiego Postu: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

  • o godz. 14:30 – kaplica szpitalna
  • o godz. 16:30 – Droga Krzyżowa wokół kościoła dla dzieci szkół podstawowych i Komunia św. po drodze krzyżowej spotkanie z dziećmi i rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.
  • o godz. 17:30 – Droga Krzyżowa dla starszych i po niej bezpośrednio Msza św.
  • o godz. 18:00Msza św.
  • o godz. 18:30 – Droga Krzyżowa dla młodzież jako duchowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, oraz młodzieży szkoły średniej, studentów i dorosłych. Jest to nasza ekspiacja za nasze grzechy.

 

8. Rekolekcje wielkopostne odbędą się od 30 III do 2 IV prowadził je będzie o. Zbigniew Ptak paulin.

 

9. Rekolekcje szkolne odbędą się od 25 do 27 III prowadziły je będą siostry ze Zgromadzenia Św. Magdaleny od pokuty.

 

10. W czwartek spotkanie oazy młodzieżowej rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18:00.

 

11. Zapraszamy dzieci i młodzież do śpiewania w scholi w piątek na godz. 16:00 w salce pod kościołem.

 

12. Zapraszamy dzieci klas 3 i 4 na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę godz. 12:00.

 

13. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy św. wieczornej.

 

14. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

 

15. Parafialny Zespół Caritas informuje, że organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących w parafii. Przed ołtarzem w kaplicy i kościele od przyszłej niedzieli będą wystawiane kosze do których będzie można składać artykuły spożywcze długoterminowe. Już dzisiaj dziękujemy za taką jałmużnę postną.

 

16. Przygotowujemy się do Uroczystości Zwiastowania NMP. W tym dniu będziemy mogli podjąć się modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Już dzisiaj te osoby, które chcą podjąć się takiej modlitwy ( 1 dziesiątka różańca i krótka modlitwa) mogą pobrać specjalne foldery, które są wyłożone przy chrzcielnicy i w kaplicy przy świeczniku, a w Uroczystość Zwiastowania NMP wypełniony fragment folderu odciąć i przynieść do kościoła – w tym dniu uroczyście rozpoczniemy tę modlitwę. Przy wyjściu z kościoła rozdajemy gazety dotyczące tego wydarzenia.

 

17. Serdeczne „Bóg zapłać” 1 osobie z os. Konstytucji blok numer 12 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tej rodziny będzie się 30.04 o godz. 7:00. Z wyznaczonego bloku Konstytucji numer 17 nikt nie przyszedł do sprzątanie kościoła.

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z Konstytucji blok numer 18.

 

18. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY i Głos Św. Józefa kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

19. Otrzymaliśmy informacje o pielgrzymkach:

Francja – Hiszpania – Portugalia w terminie 28.06 – 12.07;

Kalwaria Pacławska – Lwów w terminie 22.05 – 26.05, więcej informacji na plakatach.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.