Nowa Sól 10.03.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA Wielkiego Postu rok C

 

1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu.

 

2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu będziemy śpiewać nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej o godz. 17:30, ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

 

3. Przy chrzcielnicy jest wyłożona księga trzeźwości, zachęcamy do podjęcia abstynenci od alkoholu na czas wielkiego postu.

 

4. We wtorek o godz. 18:00 spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do sakramentu bierzmowania na Mszy św. o godz. 18:00

 

5. W środę 13 marca VI rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, pamiętajmy o Nim w modlitwie.

 

6. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

7. Spotkanie młodzieży klas VIII i III gimnazjum przygotowującej się do sak. Bierzmowania w czwartek na Mszy św. o godz. 18:00.

 

8. W każdy piątek Wielkiego Postu: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

  • o godz. 14:30 – kaplica szpitalna
  • o godz. 16:30 – Droga Krzyżowa wokół kościoła dla dzieci szkół podstawowych i Komunia św. po drodze krzyżowej spotkanie z dziećmi i rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.
  • o godz. 17:30 – Droga Krzyżowa dla starszych i po niej bezpośrednio Msza św.
  • o godz. 18:00 – Msza św.
  • o godz. 18:30 – Droga Krzyżowa dla młodzież jako duchowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, oraz młodzieży szkoły średniej, studentów i dorosłych. Jest to nasza ekspiacja za nasze grzechy.

 

9. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci klas IV, które przygotowują się do Rocznicy I Komunii św.

 

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Ad Gentes, a taca z III niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

11. Rekolekcje wielkopostne odbędą się od 30 III do 2 IV prowadził je będzie o. Zbigniew Ptak paulin.

 

12. W czwartek spotkanie oazy młodzieżowej rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18:00.

 

13. Zapraszamy dzieci i młodzież do śpiewania w scholi w piątek na godz. 16:00 w salce pod kościołem.

 

14. Zapraszamy dzieci klas 3 i 4 na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę godz. 12:00.

 

15. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy św. wieczornej.

 

16. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

 

17. Parafialny Zespół Caritas informuje, że organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących w parafii. Przed ołtarzem w kaplicy i kościele od przyszłej niedzieli będą wystawiane kosze do których będzie można składać artykuły spożywcze długoterminowe. Już dzisiaj dziękujemy za taką jałmużnę postną.

 

18. Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza na ceremonie pochówku Dzieci Nienarodzonych 14 III godz. 11:00 na cmentarzu w Otyniu. Msza św. w intencji rodziców: kaplica szpitalna godz. 10:00.

 

19. Parafia św. Antoniego zaprasza na Drogę Krzyżową niezłomnych rozpocznie się w piątek 15 III Mszą św. o godz. 18:30, więcej informacji na plakatach.

 

20. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Więcej informacji na plakatach.

 

21. Serdeczne „Bóg zapłać” 5 osobom z os. Konstytucji blok numer 15 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 5.04 o godz. 7:00.

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z Konstytucji blok numer 17

 

22. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY i Głos Św. Józefa kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.