Nowa Sól 3.03.2019

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
VIII NIEDZIELA rok C

 

 

1. Dzisiaj VIII niedziela okresu zwykłego.

 

2. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

 

3. W środę – 6 marca przypada ŚRODA POPIELCOWA, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czasu przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

4. Msze Święte w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem: o godz. 7:00 , godz. 9:00, godz. 10:30,  godz. 16:30, godz. 18:00.

W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post i abstynencja od napojów alkoholowych. Dzień ten rozpoczyna Tydzień Modlitw o trzeźwość w naszym narodzie, jak również jest dniem solidarności z kapłanami-seniorami naszej diecezji. Taca w Środę Popielcową przeznaczona jest na Domu Księży Emerytów.

 

5. W każdy piątek Wielkiego Postu: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

  • o godz. 16:30 – Droga Krzyżowa wokół kościoła dla dzieci szkół podstawowych i z Komunią św.
  • o godz. 17:30 – Droga Krzyżowa dla starszych i po niej bezpośrednio Msza św.
  • o godz. 18:00Msza św.
  • o godz. 18:30 – Droga Krzyżowa dla młodzieży jako duchowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, oraz młodzieży szkoły średniej, studentów i dorosłych. Jest to nasza ekspiacja za nasze grzechy.

 

6. W każdą niedzielę Wielkiego Postu będziemy śpiewać nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej o godz. 17:30, ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Proszę wszystkich Parafian, aby nie zmarnować tego czasu modlitwy i pokuty.

 

7. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. W tym roku ten dzień pokutny przypada 8 marca.

W związku z tym, decyzją Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, w każdej parafii należy przeprowadzić nabożeństwo Drogi Krzyżowej wynagradzające za grzechy tych naszych braci, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych wobec małoletnich oraz dodać wezwanie w tej intencji w modlitwie powszechnej.

Jednocześnie informuję, że Msza św. przebłagalna zostanie odprawiona w dniu 8 marca o godz. 18.30 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Wcześniej o godz. 18.00 Drogę Krzyżową poprowadzą alumni Z-GWSD w Paradyżu.

 

8. Potrzebujemy 40 małżeństw - nie zależnie od stażu i wieku, które chciałyby poświęcić jeden dzień Wielkiego Postu na modlitwę za małżeństwa w kryzysie. Wiele małżeństw - także z naszej parafii potrzebuje takiej modlitwy. Małżeństwo, które zgłosi się do proboszcza otrzyma datę dnia, w którym podejmie dowolną modlitwę i dobrowolny post. Jest to dobra okazja do pomocy.

W związku z tą inicjatywą od niedzieli do Środy Popielcowej będzie można zgłaszać małżeństwa, które potrzebują modlitwy.

 

9. Rekolekcje wielkopostne odbędą się od 30 III do 2 IV prowadził je będzie o. Zbigniew Ptak paulin.

 

10. W czwartek spotkanie oazy młodzieżowej rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18:00.

 

11. Zapraszamy dzieci i młodzież do śpiewania w scholi w piątek na godz. 16:00 w salce pod kościołem.

 

12. Zapraszamy dzieci klas 3 i 4 na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę godz. 12:00.

 

13. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca.

 

14. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy wieczornej.

 

15. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

 

16. Organizujemy pielgrzymkę mężczyzn do Kalisza wyjazd 7 marca godz. 12:00 powrót ok. 24:00. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

 

17. Serdeczne „Bóg zapłać” 7 osobom z ul. Konstytucji blok numer 14 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 29.03. o godz. 7:00. 

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z Konstytucji blok numer 15.

 

18. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. A wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet życzymy doświadczania piękna Miłości na wzór Maryi.