Nowa Sól 10.02.2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA rok C

 

1. Dzisiaj V niedziela okresu zwykłego. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

 

2. 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, wspomnienie Matki Bożej z LOURDES z tej racji w naszym kościele dzisiaj w niedziele 10 lutego o godz. 14.00 zostanie odprawiona pod przewodnictwem Księdza Biskupa Msza św. w intencji osób chorych, cierpiących z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Po Mszy św. odbędzie się koncert dedykowany osobom chorym i wspólny poczęstunek. Prosimy rodziny osób chorych o pomoc w dotarciu na to spotkanie. Dziękujemy za upieczenie ciasta na poczęstunek dla chorych.

 

3. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 18:00 spotkanie z rodzicami dzieci które przygotowują się do I Komunii Świętej.

 

4. We wtorek spotkanie z Animatorami prowadzącymi Grupy Domowe młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.

 

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

6. Spotkanie młodzieży klas VIII i III Gimn. przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania w środę na Mszy św. o godz. 18:00.

 

7. W czwartek spotkanie oazy młodzieżowej na Mszy św. o godz. 18:00.

 

8. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholi w piątek na godz. 16:00 w salce pod kościołem.

 

9. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy wieczornej.

 

10. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

 

11. Serdeczne „Bóg zapłać” 13 osobom z ul. Konstytucji blok numer 10 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 5.03. o godz. 7:00. 

W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z Konstytucji blok numer 11.

 

12. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY i Głos Świętego Józefa kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 

13. Katolicka Szkoła Podstawowa działająca przy naszej parafii prowadzi zapisy do klasy I na rok szkolny 2019/2020. Wszystkich zainteresowanych kształceniem dzieci z poszanowaniem katolickich wartości w małej, przyjaznej szkole zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną. Informacji o szkole, zapisach do pierwszej klasy oraz o wolnych miejscach w innych klasach można zasięgnąć w sekretariacie szkoły oraz na jej stronie internetowej (www.szkolakatolickanowasol.pl).

 

14. Za tydzień niedziela III niedziela miesiąca, taca przeznaczona na potrzeby parafii, termoizolacja plebanii. Bóg Zapłać.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.