16 IX 2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie
24 niedziela zwykła1. Dzisiaj 24 niedziela okresu zwykłego. Witamy w naszej parafii ks. Ireneusza Semkło, który dekretem ks. biskupa został skierowany do posługi w naszej parafii. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa i opieki św. Józefa.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego – Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. Zapraszamy do licznego uczestniczenia we Mszy św. w tym tygodniu.

3. Dzisiaj po mszach św., zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno Teologiczny w Zielonej Górze

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie pierwsze spotkanie z rodzicami i z dziećmi klas trzecich podstawowych rozpoczynające przygotowanie do I Komunii Świętej.

5. W miniony piątek 14 września w święto Podwyższeni Krzyż Świętego, poświeciliśmy nowy krzyż na placu przed kościołem. Wszystkim, którzy włączyli się w w prace malowania i ustawiania krzyża wielkie Bóg Zapłać. Edward Wijatkowski, Kazimierz Ilnicki, Roman Mrowiński, Józef Łucki, Wojciech Heliński

6. W poniedziałek 17 września rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka. W dniu tym o godz. 10.30 w kościele św. Barbary będzie Msza św. w intencji Sybiraków na którą organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich Sybiraków i ich rodziny.

7. We wtorek 18 września Kościół czci św. Stanisława Kostkę – Patrona Polskiej Młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18.00.

8. Indywidualne spotkanie rodziców i uczniów klas VII związane z przygotowaniem do sakramentu Bierzmowania:

  • Środa - Szkoła Katolicka i SP 8 Kl. VII c i VII d
  • Piątek – SP 8 VII a i VII b i pozostałe szkoły

Spotkania odbywają się w godzinach od godz.16:00 do godz. 17:00 w kancelarii.

9. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. W czwartek spotkanie oazy młodzieżowej na Mszy św. o godz. 18:00

11. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Biblijnego

12. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholi w piątek na godz. 16:00 w salce pod kościołem

13. Serdeczne „Bóg zapłać” osobom z Kilińskiego i Kasprowicza za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 1 XII o godz. 7:00

W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Kossaka domki.

14. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

15. Dzisiaj trzecia niedzielą miesiąca. Ofiary na tacę składamy na potrzeby naszej parafii. Obecnie jak informowaliśmy trwają prace termoizolacyjne w budynku plebanii /wymiana okien, ocieplenie mieszkań strychowych, instalacji CO i wodnej. Za zrozumienie i pomoc Bóg Zapłać

16. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

17. Można wspierać prace przy gorzowskiej katedrze wysyłając SMS o treści KATEDRA pod nr: 72052

18. W sobotę po Mszy św. wieczornej nauka liturgiczna dla rodziców i chrzestnych przed niedzielnym Chrztem dzieci.

19. Organizujemy wyjazd do Warszawy na spotkanie młodych w dniu 6 października. Więcej informacji i zapisy w zakrystii koszt 100 zł

20. Organizujemy pielgrzymkę Żywego Różańca do Rokitna dnia 6 października. Zapisy w zakrystii, koszt 30 zł.

21. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 28- 30 września w par. św. Antoniego

22. W Rokitnie od 12 do 14 października br. odbędą się rekolekcje dla małżeństw, tzw.: DIALOG WE DWOJE. Jest to cykl spotkań konferencyjno-warsztatowych prowadzonych przez pary małżeńskie i kapłana na temat dobrej komunikacji. Jest to nieoceniona pomoc dla pragnących wzmocnić więzi małżeńskie. Informacja i zgłoszenia pod nr tel. 505 148 541.

23. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.