9.09.2018

 

Ogłoszenia Parafialne
23 Niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj 23 niedziela okresu zwykłego.

2. W piątek 14 września przypada święto Podwyższeni Krzyża Świętego. W tym dniu poświęcimy nowo wybudowany krzyż. Poświecenie krzyża rozpoczniemy nabożeństwem drogi krzyżowej. Gromadzimy się przed kościołem o godz. 17:30. Rozważanie poszczególnych stacji drogi krzyżowej będą prowadziły grupy i wspólnoty działające w naszej parafii. Liderów zapraszam po Mszy św. do zakrystii po odbiór rozważań. Po poświęceniu, Msza św. dla uwielbienia Chrystusa ukrzyżowanego Zapraszam z całymi rodzinami.

3. We wtorek zapraszamy rodziców i uczniów klas VII na spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniem do sakramentu Bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu spotkania kandydatów do bierzmowania:

  • klasy III gimnazjum: w poniedziałek
  • klasy VIII w czwartek Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00.

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

7. W sobotę 15 września organizowana jest Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pięciu Braci Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy się w zakrystii. Koszt ok. 30 zł.

8. W czwartek spotkanie oazy młodzieżowej na Mszy św. o godz. 18:00

9. Serdeczne „Bóg zapłać" 4 osobom z ul. Słowackiego za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie 10 XII.o godz. 6:30

10. W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Kilińskiego i Kasprowicza.

11. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

12. Można zaopatrzyć się w kalendarz na rok 2019 z ilustracjami miejsc sakralnych w naszej diecezji. Kalendarz wielostronicowy 5 zł, jednostronicowy 2 zł. Kupić można u ministrantów i w zakrystii.

13. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

14. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego – Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. Zapraszamy do licznego uczestniczenia we Mszy św. w tym tygodniu.

15. W przyszłą niedzielę, zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno Teologiczny w Zielonej Górze

16. Od 2 września w kaplicy szpitalnej w Nowej Soli jest w niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Zwracam się z serdeczną prośbą do osób odwiedzających pacjentów w szpitalu, o pomoc w dotarciu swoich bliskich do kaplicy szpitalnej i jednocześnie zapraszam do wspólnego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Kapelan szpitala w Nowej Soli"

17. Rozpoczęliśmy prace termoizolacyjne w budynku plebanii /wymiana okien, ocieplenie stropów w mieszkaniach strychowych, wymiana instalacji wodnej i CO/ Ze względu na dużą nieszczelność i awaryjność prace musieliśmy podjąć niezwłocznie. Za zrozumienie i pomoc dziękujemy.

18. Można wspierać prace przy gorzowskiej katedrze wysyłając SMS o treści KATEDRA pod nr: 72052

19. W sobotę po Mszy św. wieczornej nauka liturgiczna dla rodziców i chrzestnych przed niedzielnym Chrztem dzieci.

20. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.