Ogłoszenia parafialne

19 VIII 2018 r. – 20 Niedziela zwykła

 

1) Dzisiaj 20 niedziela okresu zwykłego, Taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.

2) Dekretem Ks. Bp. Ordynariusza posługę w naszej parafii zakończą z dniem 25 sierpnia ks. Mariusz Mazurkiewicz – przeniesiony do Żar - parafia Wniebowzięcia NMP i ks. Przemysław Żurakowski – przeniesiony do Sanktuarium MB Rokitniańskiej. Ks. Tomasz Duszczak został zwolniony z posługi wikariusza w naszej parafii pozostając jako rezydent, jednocześnie spełniając posługę kapelana szpitala i Diecezjalnego Duszpasterza Chorych i Służby Zdrowia. Dziękujemy im za posługę w naszej parafii i zapewniamy o modlitwie.

3) W przyszłą niedzielę powitamy nowych księży: Ks. Szymona Kluj i Ks. Łukasza Mielnika. Proszę o modlitwę w intencji nowych kapłanów.

4) W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5) W przyszłą niedzielę – 26 sierpnia przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

6) W przyszłą niedzielę – 26 VIII Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Zachęcamy pszczelarzy z naszej parafii do udziału w tej pielgrzymce.

7) Serdeczne „Bóg zapłać” dziewięciu osobom z ulic Kaczkowskiego, Kochanowskiego i Szafera za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie 29 IX, o godz. 7:00.

8) W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Makuszyńskiego

9) Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA oraz GOŚĆ NIEDZIELNY kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

10) Msza św. w dni powszednie rano o godz. 7:00 i wieczorem o godz. 18.00

11) Kancelaria czynna w poniedziałek, wtorek i sobotę o d godz. 17:00 do godz. 18:00

12) W sobotę po Mszy św. wieczornej nauka liturgiczna dla rodziców i chrzestnych przed niedzielnym Chrztem dzieci.

13) Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.