Nowa Sól 29.07.2018
 
 
 OGŁOSZENIA 17 NIEDZIELA ZWYKŁA
 
 
1) Dzisiaj siedemnasta niedziela zwykła. Jak wcześniej zapowiadaliśmy po wszystkich Mszach świętych odbędzie się poświęcenie pojazdów z błogosławieństwem kierowców. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom.
 
2) Dziękujemy za złożone ofiary do puszek na pomoc 4 – letniemu Rafałkowi z Lubieszowa choremu na nowotwór. W tę akcję włączyły się wszystkie parafie z Nowej Soli. Bóg Zapłać.
 
3) W środę 1 sierpnia obchodzimy 74 rocznicę Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
 
4) 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc trzeźwości.
 
5) W czwartek odpust Porcjunkuli czyli darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie kościoła parafialnego, stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencji papieża.
 
6) Od 2 do 12 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę. Organizujemy grupę z Nowej Soli. Koszt jedenastodniowej pielgrzymki to 140 zł. Bliższe informacje w zakrystii, na plakatach i stronie internetowej parafii. Dla tych, którzy nie mogą wyruszyć istnieje możliwość włączenia się do grupy duchowych pielgrzymów. Zapisy do tej grupy i otrzymanie karty duchowego pielgrzyma po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 
7) 1 sierpnia na plac przy plebanii mozna przynosić warzywa i prowiant na potrzeby pieszej pielgrzymki.
 
8) Przypominamy o godnym stroju w miejscach kultu szczególnie w czasie Mszy Świętej. Prosimy rodziców aby zabezpieczyli u organizatorów kolonii możliwości uczestnictwa dzieci w niedzielnej Mszy Świętej.
 
9) Msze Święte w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00. Msze Święte pogrzebowe o godzinie 7.30. W niedzielę bez zmian.
 
10) Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, wtorek i sobotę od godziny 17.00 do 18.00.
 
11) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 
12) Dziękujemy serdecznie za posprzątanie naszej świątyni 11 osobom z ulicy Wołodyjowskiego, Stasie Nel, Zagłoby, Kmicica, Połanieckich, Jagienki i Juranda. Msza Święta w ich intencji także ich rodzin odbędzie się 25 październik o godzinie 7.00. W najbliższą sobotę na godzinę 9.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Konopnickiej .
 
13) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobotą miesiąca.
  • a) W czwartek od godziny 17.00 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
  • b) W piątek zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godzinie 15.00. Spowiedź święta od godziny 15.00 do 18.00.
 
14) W sobotę 4 sierpnia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godzinę 17.00. Rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i odmówimy 2 części Różańca świętego. O godzinie 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej kolejne 2 części Różańca Świętego i procesja światła wokół świątyni.
 
15) Zmiana tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 7:30.
 
16) W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 18:30 konferencja chrzcielna.