OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.07.2018 r.

 

1) Dzisiaj trzynasta niedziela zwykła.

2) W poniedziałek wyrusza piesza pielgrzymka z Otynia na Jasną Górę.

3) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobotą miesiąca. W czwartek od godziny 17.00 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. W piątek zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godzinie 15.00. Spowiedź święta od godziny 15.00 do 18.00.

4) W sobotę 7 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godzinę 17.00. Rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i odmówimy 2 części Różańca świętego. O godzinie 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej kolejne 2 części Różańca Świętego i procesja światła wokół świątyni.

5) Od jutra Msze Święte w tygodniu o godzinie 7.00 i 18.00. Msze Święte pogrzebowe o godzinie 7.30. W niedzielę bez zmian.

6) Rozpoczęliśmy prace związane z projektem pomnika śp. ks. prał. Józefa Kocoła i ks. kan. Józefa Adamczaka. W najbliższym czasie zostaną przedstawione projekty. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

7) Bardzo dziękujemy naszym parafianom za pomoc w organizacji pogrzebu. Dziękujemy za liczne uczestnictwo i ofiarowane ciasta – Bóg zapłać.

8) Dziękujemy serdecznie sześciu osobom za posprzątanie naszej świątyni i za złożoną ofiarę na kwiaty parafianom z ulicy Matejki blok 26. Msza Święta w ich intencji także ich rodzin odbędzie się 20 września o godzinie 18.00. W najbliższą sobotę na godzinę 9.00 prosimy parafian z ulicy Wojska Polskiego blok nr. 58A.

9) Rozpoczął się czas wakacji. Przypominamy o godnym stroju w miejscach kultu szczególnie w czasie Mszy Świętej. Prosimy rodziców aby zabezpieczyli u organizatorów kolonii możliwości uczestnictwa dzieci w niedzielnej Mszy Świętej.

10) Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, wtorek i sobotę od godziny 17.00 do 18.00.

11) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika Miłujcie się oraz Głosu św. Józefa z artykułem o zmarłym ks. Józefie Adamczaku.

12) W dniach od 2 do 12 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę. Organizujemy grupę z Nowej Soli. Koszt jedenastodniowej pielgrzymki to 140 zł. Bliższe informacje w zakrystii, na plakatach i stronie internetowej parafii. Dla tych, którzy nie mogą wyruszyć istnieje możliwość włączenia się do grupy duchowych pielgrzymów. Zapisy do tej grupy i otrzymanie karty duchowego pielgrzyma po każdej Mszy Świętej w zakrystii.