12.09.2021

Ogłoszenia Parafialne

24 Niedziela zwykła

 

 1. Dzisiaj 24 niedziela okresu zwykłego. Dzisiaj po Mszach św. PZC będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc dla mieszkańców Afganistanu
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie tornistrów dla dzieci klas I
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie z rodzicami dzieci klas III
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie z rodzicami dzieci klas II jako rozpoczęcie przygotowania do I Komunii św.
 5. Dzieci klas II i młodsze zapraszamy do kaplicy po naklejki z dzisiejszej ewangelii.
 6. Siostra Iwona Szatkowska nasza parafianka pracującą na misjach w Afryce, dziękuje za złożone ofiary 11 tyś zł. na wsparcie pracy misyjnej. Bóg zapłać
 7. We wtorek spotkanie Chóru parafialnego po Mszy św. o godz. 1800 – zapraszamy nowe osoby chętne do śpiewu.
 8. We wtorek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 9. W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
 10. W piątek 17 września rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka. W tym dniu o godz. 1030 w kościele św. Barbary będzie Msza św. w intencji Sybiraków na którą organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich Sybiraków i ich rodziny.
 11. W sobotę 18 września Kościół czci św. Stanisława Kostkę – Patrona Polskiej Młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 1800
 12. Spotkanie młodzieży klas VII i wręczenie indeksów /po potwierdzonej wcześniej spowiedzi/ na rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1830.
 13. Młodzież klas VII, która jeszcze się nie zgłosiła, zapraszam na spotkanie wraz z rodzicami w środę od godz. 1600 do 1700 w kancelarii parafialnej.
 14. Terenowy Komitet Praw Dziecka zaprasza na cmentarz w Otyniu 16 IX 2021 o godz. 1100 na ceremonię pochówku dzieci, które zmarły przed narodzeniem.
 15. W sobotę 25 września organizowana Organizujemy Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium  Pięciu Braci Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Wyjazd o godz.       8:00. Zapisy w zakrystii. Koszt ok. 50 zł.
 16. Organizujemy PIELGRZYMKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA I APOSTOLSTWA MARGARETKA do Rokitna 2 października. Zapisy w zakrystii. Koszt ok. 50 zł.
 17. Pod koniec września odbierzemy rzeźbę Św. Józefa Rzemieślnika. Koszt wykonania figury to 50 tyś zł., waga ok. 400 kg. Proszę o pomoc w jaki sposób i przy użyciu jakiego sprzętu możemy ją zainstalować.

W przejściu między kościołem a kaplicą jest ustawiona skarbona do której można składać ofiary na ten cel, lub przelewem z dopiskiem figura. Zdjęcia z powstawania figury dostępne na stronie. https://swietyjozef.pl/powstawanie-figury-sw-jozefa.html  Bóg Zapłać.

18. Za tydzień III niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.

19. Dziękujemy za ofiary na tacę i za przelewy na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001

20 Dziękujemy 5 osobom dorosłym i 2 dzieci zamieszkałym na ul. Góreckiego, Nowowiejskiego za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. za te rodziny 15 XI o             godz. 700. Z ul. Kurpińskiego, Lutosławskiego, Karłowicza, Wieniawskiego, Bacewicza nie było nikogo.

21.  W sobotę o godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszam wiernych zamieszkałych na ul. Długiej i Staffa i tych parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjść w swoim terminie.

22. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość

23. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarł: + Janin Lenard zam. ul. Kossaka; +Bogusław Banaszyk zam. ul Fredry.

 

Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu.

Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.

 

  

 

Przypominamy i prosimy.

 

1.W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.

 

2. W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.

 

3. Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą.

 

4. Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.

 

5. Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.

 

6. Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy

 

7. Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.

 

8. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.

 

9. Kancelaria czynna w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 do godz. 1800