5.09.2021

Ogłoszenia Parafialne

23 Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj 23 niedziela okresu zwykłego.
  2. Dzisiaj gościmy siostrę Iwonę Szatkowską naszą parafiankę pracującą na misjach w Afryce, po mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary na wsparcie pracy misyjnej. Bóg zapłać
  3. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 730.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1830 nauka przed sakr. chrztu dla rodziców i chrzestnych.
  5. We wtorek spotkanie Chóru parafialnego po Mszy św. o godz. 1800 – zapraszamy nowe osoby chętne do śpiewu.
  6. W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. Spotkanie kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów odbędzie się w piątek –rozpocznie się Mszą św.  o godz. 1800
  8. Spotkanie scholii w piątek o godz. 1600
  9. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 1100

10. Spotkanie kandydatów do sakr. Bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami, w czwartek na Mszy św. o godz. 1800, warunkiem rozpoczęcia drugiego etapu przygotowania jest potwierdzona w indeksie spowiedź.

 

11. Spotkania indywidualne księdza z młodzieżą klas VII wraz z rodzicami, na rozpoczęcie formacji do sakr. Bierzmowania: klasa A,B,C /7 IX/; klasa D,E,F /8 IX/; klasa G, SP6, SP2, szkoła katolicka /9 IX/. Spotkania odbędą się w kancelarii parafialnej od godz. 1500

 

12. Spowiedź św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, codziennie pół godz. przed każdą Mszą św.  Kandydaci do bierzmowania do spowiedzi przychodzą z indeksami.

13. W przyszłą niedziele PZC będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc dla mieszkańców Afganistanu

14. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie tornistrów dla dzieci klas I

15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie z rodzicami dzieci klas III

16. Możliwość spowiedzi: w dni powszednie i w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.

17. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Wilna - w poniedziałek po mszy o godz. 1800w szkole katolickiej.

 

18. Zapraszamy na pielgrzymkę, odwiedzimy zamek  Książ, obóz Gross-Rosen, opactwo Cystersów w Henrykowie, panoramę Racławicką we Wrocławiu, i sanktuarium świętej Jadwigi w Trzebnicy, koszt 250 zł w cenie bilety wstępu, obiad, zapisy w zakrystii u ks. Artura.

1

9. Została zamówiona rzeźba Św. Józefa Rzemieślnika o wymiarze 2,40 metra u p. Jacka Nowaka rzeźbiarza z Poznania. Koszt wykonania figury to 50 tyś zł., waga ok. 400 kg. Proszę o pomoc w jaki sposób i przy użyciu jakiego sprzętu możemy ją zainstalować.

W przejściu między kościołem a kaplicą jest ustawiona skarbona do której można składać ofiary na ten cel, lub przelewem z dopiskiem figura. Zdjęcia z powstawania figury dostępne na stronie. https://swietyjozef.pl/powstawanie-figury-sw-jozefa.html  Bóg Zapłać.

 

20. Dziękujemy za ofiary na tacę i za przelewy na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001

21. Dziękujemy 7 osobom dorosłym i trójce dzieci zamieszkałym na ul. Arkadia i 1  osobie chętnej za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, Msza św. za te rodziny 9 XI o godz 700.

22. W sobotę o godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszam wiernych zamieszkałych na ul. Kurpińskiego, Lutosławskiego, Karłowicza, Góreckiego, Bacewicz, Wieniawskiego, Nowowiejskiego.

 

23. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość

 

24. W minionym tygodniu nikt z naszej parafii nie zmarł: +Janina Sowińska zam. ul. Solskiego; +Janina Cała-Olszewska zam. ul. Fredry; +Tadeusz Brylewski zam. ul. Kochanowskiego.

Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu.

Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.

 

 

 

 

Przypominamy i prosimy.

 

1.W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.

 

2. W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.

 

3. Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą.

 

4. Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.

 

5. Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.

 

6.Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy

 

7. Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.

 

8. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.

 

9. Kancelaria czynna w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 do godz. 1800