Nowa Sól 30.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1100 i o godz. 1230I Komunii Święta. 
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1830 poświęcenie krzyży dla młodzieży klas VIII, którzy 9 czerwca otrzymają sakrament Bierzmowania.
 4. W poniedziałek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.
 5. We wtorek 1 czerwca Dzień dziecka wszystkim dzieciom życzymy Bożego błogosławieństwa.
 6. Od wtorku Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie o godz. 1730 w niedziele o godz. 1800
 7. W środę o godz. 1800Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
 8. W  najbliższy czwartek – 3 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zwana u nas świętem Bożego Ciała. Msze św. w Boże Ciało będą o godz. 730, 930, 1100, 1400 i 1830. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
 9. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy  ulicami: I Maja,  ul. Matejki, Wojska Polskiego i ul. Kard. St. Wyszyńskiego powrócimy do kościoła.                                                                                                                                                                                                                                    Ołtarze na Boże Ciało bardzo serdecznie prosimy, aby przygotowali: ołtarz I –Osiedle 1maja pod patronatem Neokatechumenatu, ołtarz II – Osiedle Fredry pod patronatem Domowego Kościoła, ołtarz III – mieszkańcy ul. Wojska Polskiego z ulicami przyległymi pod patronatem Szkoły katolickiej, ołtarz IV – mieszkańcy ul. Kilińskiego, Kasprowicza z ulicami przyległymi pod patronatem Żywego Różańca.
 10. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania na procesji Bożego Ciała.
 11. Przez oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła po nabożeństwie czerwcowym a przed Mszą świętą.
 12. Wszystkich parafian, nie tylko na trasie procesji prosimy o udekorowanie okien i domów we flagi i emblematy religijne.
 13. W piątek w oktawie Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 14. W środę na godz. 8.00 rano serdecznie prosimy mężczyzn do pomocy, aby przywieźć z lasu brzozy do ozdabiania ołtarzy na Boże Ciało i przygotować konstrukcje ołtarzowe. Dzisiaj po mszy świętej na chwile zapraszamy do zakrystii tych mężczyzn. Prosimy też o samochód, którym przywieziemy brzózki –osoby dysponujące samochodem po Mszy św. zapraszam do zakrystii.
 15. Próba sypania kwiatów na procesji dla dziewczynek od wieku  przedszkolnego do klasy czwartej będzie w środę  o godz. 1700. Prosimy, aby wszystkie dziewczynki klas III, IV, brały udział w sypaniu kwiatów a chłopcy z klas III w strojach pierwszokomunijnych aby brali udział w procesji jako trzymający wstążki przy poduszkach. Gorąco prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci do brania udziału w procesji. Do niesienia feretronu z figurą Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.
 16. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. 
 17. -W czwartek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Spotkanie Przyjaciół Paradyża od godz. 1700 w kościele
 18. - W piątekod godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem wynagradzającym. O godz. 1800 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 19. - Spowiedź św. pierwszopiątkowa w piątek od godz. 1500 do 1800.
 20. - W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 odmówimy 1 część Różańca świętego, Nabożeństwo czerwcowe, o godz. 1800 Msza Święta, po Mszy 2 część Różańca I procesja światła.      
 21. W sobotę z posługą sakramentalna odwiedzimy chorych, nowych chorych można zgłaszać w zakrystii o co bardzo prosimy.
 22. Rocznica I Komunii Św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 i o godz. 1230. Próby klasa IVA-B i SP2 od 25-26-27.05 godz 1600; klasa C-D , katolik i pozostałe szkoły od 31.5 - 1- 2.06 godz. 1600 )
 23. Spowiedź dla dzieci klas IV i ich rodziców w I Piątek od godz. 1500
 24. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 730 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 25. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.1830 nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
 26. Spotkanie młodzieży klas VIII przygotowujących się do sakr. Bierzmowania 1VI; 2VI; 7VI; 8VI o godz. 1900
 27. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy.
 28. Dziękujemy rodzicom dzieci które dzisiaj przystąpią do I Komunii św. za sprzątanie kościoła i dekoracje.
 29. W sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszam rodziców i dzieci które przyszłą w niedziele przystąpią do rocznicy I Komunii św.
 30. Została zamówiona rzeźba Św. Józefa Rzemieślnika o wymiarze 2,40 metra u p. Jacka Nowaka rzeźbiarza z Poznania, który wykonywał wszystkie rzeźby w naszym kościele. Koszt wykonania figury to 50 tyś zł. Chcemy ją zainstalować w naszym kościele na zakończenie Roku Św. Józefa jako wotum wdzięczności za budujących nasz kościół z prośbą aby Św. Józef wypraszał Boże błogosławieństwo dla Rodzin naszej parafii i wszystkich modlących się w naszej świątyni. Osoby i firmy, które chciały by włączyć się w powstanie tego dzieła zapraszam do zakrystii. W przejściu między kościołem a kaplicą jest ustawiona skarbona do której można składać ofiary na ten cel, lub przelewem z dopiskiem figura. Zdjęcia z powstawania figury dostępne na stronie. https://swiety-jozef.pl/powstawanie-figury-sw-jozefa.html  Bóg Zapłać.
 31. Dziękujemy za ofiary na tacę i za przelewy na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 32. Sakrament pokuty w naszym kościele, codziennie pół godz. przed każdą Mszą św.
 33. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość.
 34. "Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową (nr 22 279 99 99)".
 35. W minionym tygodniu z naszej parafii nikt nie zmarł:

 

 

Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.