Nowa Sól 16.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

7 niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku.
 2. Trwamy w nowennie do Ducha Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedziele.
 3. Komunikat Bp o święceniach diakonatu.
 4. Na wyraźną prośbę poszczególnych rodziców po wcześniejszym przygotowaniu w przyszłą niedzielę I Komunia Św. dzieci na mszy św. o godz. 1100 i o godz. 1230. Prosimy aby wierni nie związani z rodzinami dzieci brali udział w tych mszach św. na których nie będzie I Komunii św.
 5. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1730 w niedziele o godz. 1800.  prosimy dzieciaby na nabożeństwa Majowe przynosiły Matce Bożej kwiatek polny.
 7. Spotkanie z rodzicami i dziećmi klas IV przed Rocznicą I Komunii św.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1400 klasy IV SP 8; szkoła katolicka i pozostałe szkoły

(proszę przynieść ze sobą na małej kartce napisane imię, nazwisko, klasa i szkoła dziecka)

 1. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy, dzieci klas III prosimy o pozostanie w kościele.
 2. W nocy z 3 na 4 maja w sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar w  zabytkowym domu parafialnym. Dzisiaj zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji zbiórka do puszek na pomoc dla Jakubowa.
 3. Dziękujemy tylko 3 osobom zam. na Oś. Konstytucji blok nr 21 blok 22, plus 1 dziecko za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych rodzin odbędzie się  14VI o godz. 700
 4. W sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszam rodziców i dzieci które w niedziele przystąpią do I Komunii św.
 5. Została zamówiona rzeźba Św. Józefa Rzemieślnika o wymiarze 2,40 metra u p. Jacka Nowaka rzeźbiarza z Poznania, który wykonywał wszystkie rzeźny w naszym kościele. Koszt wykonania figury to 50 tyś zł. Chcemy ją zainstalować w naszym kościele na zakończenie Roku Św. Józefa jako wotum wdzięczności za budujących nasz kościół z prośbą aby Św. Józef wypraszał Boże błogosławieństwo dla Rodzin naszej parafii i wszystkich modlących się w naszej świątyni. Osoby i firmy, które chciały by włączyć się w powstanie tego dzieła zapraszam do zakrystii. W przejściu między kościołem a kaplicą jest ustawiona skarbona do której można składać ofiary na ten cel, lub przelewem z dopiskiem figura. Zdjęcia z powstawania figury dostępne na stronie. https://swiety-jozef.pl/powstawanie-figury-sw-jozefa.html  Bóg Zapłać.
 6. Dziękujemy za ofiary na tacę i za przelewy na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 7. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby parafii za wszelkie dary serdeczne Bóg zapłać.
 8. Biura i Koła Radia Maryja działające w diecezji proszą o udzielenie wsparcia fundacji Lux Veritatis „w związku z bezpodstawnymi atakami, które mogą zniszczyć Radio Maryja i Telewizję Trwam”, prowadzonymi przez organizację Watchdog Polska. Wsparcia można udzielić podpisując i wysyłając list do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tekst listu znajduje się w załączniku oraz pod adresem: www.radiomaryja.pl/informacje/w-obronie-lux-veritatis-podpisz-list-do-prezydenta-rp/
 9. Sakrament pokuty w naszym kościele, codziennie pół godz. przed każdą Mszą św.
 10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: +Henryk Dzikowski zam. ul. Krasińskiego; +Maria Tarka Dybek zam. oś Konst 3 Maja; +Helena Łubieniewska zam. ul. Matejki; +Gizela Przybylska zam. oś. Konst. 3 Maja; +Piotr Dłużak zam. oś. Konst. 3 Maja

Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.

 

 

 

 

Przypominamy i prosimy.

 
1.     W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
2.     W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
3.     Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą.
4.     Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
5.     Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.
6.     Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy
7.     Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
8.     W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
9.     Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.