Nowa Sól 9.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

6 niedziela Wielkanocna

 

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna.
 2. Od poniedziałku do środy dni modlitw o urodzaje i uświęcenie pracy na roli tzw. Dni krzyżowe.
 3. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku.
 5. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św. przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1730 w niedziele o godz. 1800.  prosimy dzieci aby na nabożeństwa Majowe przynosiły Matce Bożej kwiatek polny.
 7. Spotkanie przed sakramentem Bierzmowania

wtorek godz. 1800 klasy VIII (30 maja poświęcenie krzyży. Krzyże do bierzmowania otrzyma ta młodzież, która odbyła spotkanie z ks. proboszczem – możliwość      spotkania codziennie po Mszy św.)

środa godz. 1800 klasy VII

  8. Spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III przed I Komunią św.

czwartek godz. 1830 klasy III A, B, C

piątek godz. 1830 klasy III D, E, szkoła katolicka i pozostałe szkoły

(proszę przynieść ze sobą na małej kartce napisane imię, nazwisko, klasa i szkoła dziecka)

 1. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy, dzieci klas III prosimy o pozostanie w kościele.
 2. W nocy z 3 na 4 maja w sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar w  zabytkowym domu parafialnym. W imieniu całej wspólnoty Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję parafii w Jakubowie wyrazy współczucia oraz zapewniam o modlitwie i braterskiej pomocy. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja. Bp. Tadeusz Lityński
 3. Dziękujemy 10 osobom zam. na Oś. Konstytucji blok nr 19 blok 20 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych rodzin odbędzie się 25 V o godz. 700
 4. W sobotę na godz. 900 zapraszam wiernych zam. na Oś. Konstytucji blok nr 21 blok 22.
 5. Została zamówiona rzeźba Św. Józefa Rzemieślnika o wymiarze 2,40 metra u p. Jacka Nowaka rzeźbiarza z Poznania, który wykonywał wszystkie rzeźny w naszym kościele. Koszt wykonania figury to 50 tyś zł. Chcemy ją zainstalować w naszym kościele na zakończenie Roku Św. Józefa jako wotum wdzięczności za budujących nasz kościół z prośbą aby Św. Józef wypraszał Boże błogosławieństwo dla Rodzin naszej parafii i wszystkich modlących się w naszej świątyni. Osoby i firmy, które chciały by włączyć się w powstanie tego dzieła zapraszam do zakrystii. W przejściu między kościołem a kaplicą jest ustawiona skarbona do której można składać ofiary na ten cel, lub przelewem z dopiskiem figura. Zdjęcia z powstawania figury dostępne na stronie. https://swiety-jozef.pl/powstawanie-figury-sw-jozefa.html  Bóg Zapłać.
 6. Dziękujemy za ofiary na tacę i za przelewy na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 7. Za tydzień 3 niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby parafii za wszelkie dary serdeczne Bóg zapłać.
 8. Sakrament pokuty w naszym kościele, codziennie pół godz. przed każdą Mszą św.
 9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość, Miłujcie się.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: +Helena Kuraczycka zam. ul. Siemiradkiego; +Walentyna Kamińska zam. ul. Arkadia; + Wiesława Wielgosz zam. ul. Staszica

Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.

 

 

 

 

Przypominamy i prosimy.

 

1.     W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
2.     W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
3.     Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą.
4.     Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
5.     Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.
6.     Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy
7.     Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
8.     W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
9.     Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.