KOMUNIKAT W SPRAWIE ZBIÓRKI DO PUSZEK
NA RZECZ SANKTUARIUM W JAKUBOWIE

 

         Drodzy Diecezjanie!

 

         W nocy z 3 na 4 maja tego roku w zabudowaniach sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar. Chociaż na skutek żywiołu nie ucierpiał kościół parafialny, to jednak ogień poczynił poważne szkody w domu parafialnym.

         Jakubów, leżący na ziemi głogowskiej, to ważne miejsce na duchowej mapie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pierwsze wzmianki o istnieniu w tej miejscowości parafii i kościoła pochodzą już z 991 r., a więc z samych początków chrześcijaństwa w Polsce. W roku 2007 kościół parafialny w Jakubowie uzyskał status sanktuarium. Położony na słynnym szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela stał się ośrodkiem kultu św. Jakuba Apostoła, odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów.

         W imieniu całej wspólnoty Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję parafii w Jakubowie wyrazy współczucia oraz zapewniam o modlitwie i braterskiej pomocy.

         Niech ta pomoc znajdzie swój konkretny wyraz w ofierze materialnej. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja.

Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności ze wspólnotą parafialną w Jakubowie, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

 

                                                              Z pasterskim błogosławieństwem

 

 

 

 

+Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 5 maja 2021 r.

Znak: B2-4/21

 
   

 

        Powyższy apel należy odczytać wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich podczas Mszy św. w niedzielę 9 maja br. Ofiary zebrane do puszek w niedzielę 16 maja br. należy przekazać do kurii.

ks. Piotr Kubiak

Wikariusz Generalny