Nowa Sól 2.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

5 niedziela Wielkanocna

 

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz.  730 zmiana tajemnic żywego Różańca.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz.1100 poświęcenie modlitewników dla dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1830 konferencja dla rodziców i chrzestnych przygotowująca do sakramentu chrztu św. dzieci.
 5. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, powstała inicjatywa modlitewna o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
 6. W poniedziałek 3 maja Uroczystość MB Królowej Polskirocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. o godz. 700, 900, 1100, 1800. Msza św. za OJCZYZNĘ o godz. 1100 z udziałem włodarzy naszego miasta.
 7. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
 8. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1730 w niedziele o godz. 1800.  prosimy dzieci aby na nabożeństwa Majowe przynosiły Matce Bożej kwiatek polny
 9. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca. 

- W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w kościele od godz. 1700

- W piątek od godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem wynagradzającym. O godz. 18.00 Msza św.

Spowiedź św. pierwszopiątkowa w piątek od godz. 1500 do 1800.

 1. Bardzo dziękuję za udekorowanie naszych domów i mieszkań we flagi państwowe i kościelne na czas odpustu i kolejnych dni świętowania. Pani Eli Janus za ułożenie kwiatów w kościele.
 2. Dziękujemy 8 osobom chętnym za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych rodzin odbędzie się 11 V o godz. 700
 3. W piątek na godz. 9:00 zapraszam wiernych zam na Oś. Konstytucji blok nr19 blok 20.
 4. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy, dzieci klas III prosimy o pozostanie w kościele.
 5. Została zamówiona rzeźba Św. Józefa Rzemieślnika o wymiarze 2,40 metra u p. Jacka Nowaka rzeźbiarza z Poznania, który wykonywał wszystkie rzeźny w naszym kościele. Koszt wykonania figury to 50 tyś zł. Chcemy ją zainstalować w naszym kościele na zakończenie Roku Św. Józefa jako wotum wdzięczności za budujących nasz kościół z prośbą aby Św. Józef wypraszał Boże błogosławieństwo dla Rodzin naszej parafii i wszystkich modlących się w naszej świątyni. Osoby i firmy, które chciały by włączyć się w powstanie tego dzieła zapraszam do zakrystii. W przejściu między kościołem a kaplicą jest ustawiona skarbona do której można składać ofiary na ten cel, lub przelewem z dopiskiem figura. Zdjęcia z powstawania figury dostępne na stronie. https://swiety-jozef.pl/powstawanie-figury-sw-jozefa.html  Bóg Zapłać.
 6. Bierzmowanie: Rodzice Młodzieży klas VIII, którzy chcą by ich dziecko przygotowywało się do sakramentu bierzmowania w okresie pandemii, proszeni są o pisemną prośbę z kierowaną do proboszcza. A młodzież ma zgłosić się do proboszcza na indywidualne spotkanie.
 7. Dziękujemy za ofiary na tacę i za przelewy na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość, Miłujcie się.
 9. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: +Stanisława Łuczak zam. ul Fredry; +Stefan Wiesiołek zam. Oś Konst.

Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu.

Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.

 

 

 

 

 

 

 

Przypominamy i prosimy.

 
1.    W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
2.    W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
3.    Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą.
4.    Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
5.    Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.
6.    Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy
7.    Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
8.    W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
9.    Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.