Nowa Sól 11.04.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA Wielkanocna

Niedziela MIŁOSIERDZIA BOŻEGO rok B

 

Dzisiaj niedziela MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Możemy dzisiaj zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach /odmawiając Ojcze nasz, Wierzę  w kościele lub kaplicy/. Przypominam, że na terenie całej Polski codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.

 1. Zapraszam na Modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia przez cały tydzień o godz. 1500 w naszej kaplicy.

 2. Zmiana tajemnic Żywego różańca dzisiaj w niedziele 11 IV na Mszy św. o godz. 730

 3. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na działalność Caritas.

 4. Dzisiaj w naszym kościele na Mszy św. o godz. 14 00 odbędzie się spotkanie maturzystów z naszego dekanatu. Po Mszy św. modlitwa o Dary Ducha św. na czas matury prowadzona przez wokalistę i muzyka Przemka Szczotko

 5. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

 6. W 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, władcy Polan, który – zgodnie z tradycją – odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy.” W celu kultywowania pamięci o tak ważnym dla Kościoła i narodu wydarzeniu, bp Tadeusz Lityński prosi, aby na dzień 14 kwietnia br. kościoły i domy parafialne udekorować flagami RP i watykańskimi. Więcej informacji na temat Święta Chrztu Polski na stronie http://swietochrztu.pl

 7. Dziękujemy 7 osobom z Oś. Konstytucji blok 12 i blok 14 i 1 osobie chętnej za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych rodzin odbędzie się 19 IV o godz. 700

 8. W sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła proszę wiernych z Oś. Konstytucji blok 15 i blok 17.

 9. Dziękujemy za ofiary na tacę i za przelewy na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001

 10. Za tydzień 3 niedziela miesiąca ofiary na tace przeznaczone są na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać.

 11. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Głos Św. Józefa.

 12. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: +Andrzej Godnarski zam. Woj. Polskiego; +Henryk Zamerski zam. ul. Kasprowicza; +Joanna Kwaśniewska zam. ul. Fredry  Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu.

 13. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii  22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi - telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.

 14. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się 17.04 w parafii św. Michała, godz. 18.45

 15. Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.

 

 

 

Przypominamy i prosimy.

 

1.      W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
2.      W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
3.      Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą.
4.      Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
5.      Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.
6.      Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy
7.      Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
8.      W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
9.      Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.