Nowa Sól 4.04.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA Wielkanocna

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rok B

Dzisiaj niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele: o godz. 6.00, 7.30, 9.30,  11.00  12.30, 14.00 i 18.30

 1. Jako znak wspólnoty z tymi, którzy przezywają liturgię Zmartwychwstania w swoich domach, na Krzyżu postawionym na placu kościelnym zawiesiliśmy 10 metrową STUŁE, pokazując Wiernym, że Zmartwychwstały Chrystus jest obecny w swoim Kapłaństwie w Darach Sakramentalnych.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. według porządku niedzielnego, czyli o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 i 18.30.
 3. Pragniemy wyrazić szczerą i  serdeczną wdzięczność Księżom  za posługę w konfesjonale  w okresie Wielkiego Postu, ks. Szymonowi wraz z Julią, Martą i Pawłem za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za oprawę liturgii. Dziękuję szafarzom, ceremoniarzom i całej  Służbie Liturgicznej Ołtarza, siostrze Natalii – organistce,  dziękuję siostrze Alicji i wszystkim którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję za ciasto i specjały, które otrzymaliśmy na plebanię.
 4.  Dziękujemy ministrantom, scholii, dzieciom, młodzieży, chórowi i wszystkim Parafianom i naszym Gościom za Waszą obecność, za łączenie się z kościołem parafialnym przez telewizję internetową. Bardzo Was brakuje.
 5. Trwamy w nowennie do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę i poniedziałek nowenna po Mszy św. o godz. 1400, od wtorku nowenna odprawiamy codziennie o godz. 1500 aż do Niedzieli Bożego Miłosierdzia.  
 6. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
 7. W piątek w oktawie  Wielkanocy nie obowiązuj post od pokarmów mięsnych.
 8. Za tydzień niedzielę 11 kwietnia przeżywać będziemy jako Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu w naszym kościele na Mszy św. o godz. 14 00 odbędzie się spotkanie maturzystów z naszego dekanatu. Po Mszy św. modlitwa o Dary Ducha św. na czas matury prowadzona przez wokalistę i muzyka Przemka Szczotko
 9. Dziękujemy 10 osobom  chętnym za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych rodzin odbędzie się 12 IV o godz. 700
 10. W sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła proszę wiernych z Oś. Konstytucji blok 12 i blok 14.
 11. Zmiana tajemnic Żywego różańca odbędzie się w niedziele 11 IV o godz. 730
 12. 12.    Dziękujemy za ofiary na tacę i za przelewy na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 13. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Głos Św. Józefa.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: +Władysław Kaniuka zam. ul. Kossaka; +Barbara Kazimierczak-Sosińska zam. ul. Kossaka; +Maria Matejczyk zam. ul. Pasieczna; +Irena Lisiewicz zam. ul. Fredry; +Martyna Kitlas zam. ul. Woj. Polskiego; +Mirosław Gregor zam. ul. 1 Maja; +Andrzej Sienkiewicz zam. Lubogoszcz; +Ryszard Wojewódzki zam. Lubieszów
 15. Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu.
 16. Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.
 17. Drodzy Siostry i Bracia! Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał!!! Alleluja!!! Pragniemy życzyć Wam jako Duszpasterze, aby Chrystus obecny w EUCHARYSTII odnowił i opromienił Was blaskiem Swego Zmartwychwstania. Niechaj radość i nadzieja, które wypływają z Groty Zmartwychwstania pozostaną na zawsze w Waszych Sercach. Życzymy Wam, aby Tajemnica Paschalna napełniła każdego z Was wiarą i radością! Niech wyzwala w Waszych wnętrzach Moc do pomnażania dobra w rodzinach, parafii i naszej Ojczyźnie. Życzenia wszelkiego dobra od Zmartwychwstałego Pana składamy również wszystkim Waszym najbliższym z którymi w te święta jednoczycie się przez różne media! Niech Bóg Wszechmogący Wszystkim za wszelkie ofiary, dobroć, modlitwę i prace stokrotnie wynagrodzi. Bóg Zapłać!

 

 

Przypominamy i prosimy.

 

1.      W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
2.      W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
3.      Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą.
4.      Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
5.      Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.
6.      Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy
7.      Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
8.      W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
9.      Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.