Nowa Sól 28.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA Wielkiego Postu rok B  NIEDZIELA PALMOWA

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynamy Wielki Tydzień - poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 2. W związku z wprowadzeniem zagrożenia epidemicznego w naszym kościele plus kaplica, może przebywać maksymalnie 130 osób. Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem tego ograniczenia.
 3. W środę o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
 4. W poniedziałek chcemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać w zakrystii.
 5. W tą sobotę kancelaria będzie nieczynna.
 6. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za przynoszoną żywność, otrzymaliśmy duże ilości i przekazujemy ją potrzebującym. Bóg zapłać.
 7. Dziękujemy 14 osobom z Oś. Konstytucj blok 10 i blok 11  i1 osobie chętnej za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych rodzin odbędzie się 7 IV o godz. 700.
 8. Zmiana tajemnic Żywego różańca odbędzie się w niedziele 11 IV o godz. 730
 9. Dziękujemy za ofiary na tacę i za przelewy na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Głos Św. Józefa.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: Dorota Olejniczak zam. ul. Matejki; +Danuta Kolender zam. ul. Fredry; +Paweł Kolender zam. ul. Chałubińskiego

Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu.

TRIDUUM PASCHALNE

 1. Msza Wieczerzy Pańskiejo godz. 1900 .WIELKI CZWARTEK - jest to dzień ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa, po liturgii następuje przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 2200.
 2. WIELKI PIĄTEK - jest dniem śmierci Pana Jezusa na krzyżu, obowiązuje post ścisły i abstynencja. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę. Adorację rozpoczynamy od godz. 630, o godz. 1500 odprawimy Drogę Krzyżową  jako ekspiacja za nasze grzech. O godz. 1900 liturgia Wielkiego Piątku, a po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do godz. 23:00.
 3. Uczestnicząc w liturgii w swoich domach, na nakrytym stole ustawmy Krzyż z zapalonymi świecami i w momencie Adoracji przyklęknijmy przed Krzyżem i przez pocałunek oddajmy Mu cześć. Proszę zadbać o krzyże i kapliczki.
 4. WIELKA SOBOTA - Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 630 przez cały dzień. Nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych w kościele. Na stronie internetowej jest umieszczona modlitwa poświęcenia pokarmów, którą głowa rodziny odmawiając przy śniadaniu wielkanocnym pobłogosławi pokarmy. O godz. 2000 Msza Święta Wigilii Paschalnej poprzedzona poświęceniem ognia i paschału. Na Mszę Świętą wieczorną przynosimy świece.
 5. Niedziela ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - Msza Rezurekcyjna bez procesji dookoła kościoła o godz. 600, następne  Msze św. o godz. 730 , o godz. 930 o godz. 1100 o godz. 1230 o godz. 1400 o godz. 1830

Wierni, którzy będą uczestniczyli w Mszach św. przez media – w Niedziele i w Poniedziałek Wielkanocny, będą modli przystąpić do Komunii św. po każdej Mszy św. która odbywała się będzie w kościele.

 

Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. na żywo z naszego kościoła. Wszystkie nabożeństwa przedstawione w ogłoszeniach są transmitowane https://swiety-jozef.pl/  Zapraszamy

Ogłoszenia duszpasterskie są wywieszone w gablotach i zamieszczone na internetowej stronie parafii. 

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.

 

Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Przypominamy i prosimy.

 

1.     W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
2.     W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
3.     Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą.
4.     Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
5.     Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.
6.     Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy
7.     Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
8.     W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
9.     Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.