Nowa Sól 21.02.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  rok A

 

 1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Plan peregrynacji – plakat.
 2. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy AD GENTES
 3. W środę o godz. 1800 zapraszamy na Nowennę do MB Nieostającej Pomocy, po nowennie Msza św. w intencji czcicieli MBNP i w intencjach przedstawionych w czasie nowenny.
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej 
 5. o godz. 1630 – Droga Krzyżowa dla dzieci szkół podstawowych - zakończona Komunią św.
 6. o godz. 1730– Droga Krzyżowa dla starszych i po niej bezpośrednio Msza św. 
 7. o godz. 1800 – Msza św. 
 8. o godz. 1830 – Droga Krzyżowa dla młodzież jako duchowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, oraz młodzieży szkoły średniej, studentów i  dorosłych. Jest to nasza ekspiacja za nasze grzechy.
 9. Młodzież klas VIII jest zaproszona na indywidualne spotkanie z ks. proboszczem w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania/możliwość spotkania codziennie po każdej Mszy św./
 10. Zapraszam Animatorów przygotowujących młodzież do sakr. bierzmowania na spotkanie w czwartek po Mszy św. o godz. 1800
 11.  W  piątek 26 lutego imieniny obchodzi ks. Mirosław, zapraszamy na Mszę św. o Boże błogosławieństwo w intencji solenizanta o godz. 1800
 12. W każdą niedzielę Wielkiego Postu będziemy śpiewać nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem o Mece Pańskiej o godz. 1730, Na zakończenie Gorzkich Żali adoracja krzyża  w tym roku tylko przez przyklęknięcie, dla chorych przez skon głowy, ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.
 13. Proszę wszystkich Parafian, aby nie zmarnować tego czasu modlitwy i pokuty.
 14. Rekolekcje wielkopostne odbędą się od 14 III do 17 III prowadził je będzie o. Wojciech Jędrzejewski dominikanin, rekolekcjonista i współtwórca serwisu internetowego "Mateusz".
 15. Parafialny Zespół Caritas informuje, że organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących w parafii. Przed ołtarzem w kaplicy i kościele od przyszłej niedzieli będą wystawiane kosze do których będzie można składać artykuły spożywcze długoterminowe. Już dzisiaj dziękujemy za taką jałmużnę postną.
 16. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy, dzieci klas III prosimy o pozostanie w kościele.
 17. Dziękujemy 5 osobom z ul. Wojska Polskiego domkiparzyste i nieparzyste 1 osobie chętnej za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób będzie sprawowana 4 III o godz. 700.
 18. W sobotę  na godz. 900 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul.  Mickiewicza, Tetmajera, Chełmońskiego, Struga, Kosmonautów, Sautera.
 19. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na utrzymanie parafii.
 20. Dziękujemy za ofiary na tacę i za przelewy na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 21. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.
 22. Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Urszuli Ledóchowskiej  prowadzi nabór uczniów do kl. I  na rok szkolny 2021/2022. Rodziców zainteresowanych katolickim wychowaniem i kształceniem swoich dzieci w małej, kameralnej szkole zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną.  Wszelkie informacje można uzyskać osobiście w szkole, telefonicznie bądź na stronie internetowej. www.szkolakatolickanowasol.pl,
 23. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: +Stanisław Banasiak zam. oś. Konst. 3 Maja; +Feliks Polak zam. ul. Przyszłości.
 24. Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.
 25. Bp. Diecezjalny udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. na żywo z naszego kościoła. Są zainstalowane 2 kamery: linki na stronie. https://swiety-jozef.pl/  

Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.
 
Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego  błogosławieństwa.

Przypominamy i prosimy.
 
1.    W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
2.    W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
3.    Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą.
4.    Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
5.    Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.
6.    Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy
7.    Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
8.    W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
9.    Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.