14 II 2021 

 
Ogłoszenia duszpasterskie
VI NIEDZIELA  okres zwykły

1. Dzisiaj VI niedziela okresu zwykłego.
2. W środę – 17 lutego przypada ŚRODA POPIELCOWA, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czasu przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

    Msze Święte w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem: o godz. 700 , godz. 900, godz. 1030, godz. 1630, godz. 1800

3. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post i abstynencja od napojów alkoholowych.

4. Dzień ten rozpoczyna Tydzień Modlitw o trzeźwość w naszym narodzie, jak również jest dniem solidarności z kapłanami-seniorami naszej diecezji.
5. Taca w Środę Popielcową przeznaczona jest na Domu Księży Emerytów.
6. W każdy piątek Wielkiego Postu: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
         o godz. 1630 – Droga Krzyżowa dla dzieci szkół podstawowych - zakończona Komunią św.
         o godz. 1730– Droga Krzyżowa dla starszych i po niej bezpośrednio Msza św.
         o godz. 1800 – Msza św.
         o godz. 1830 – Droga Krzyżowa dla młodzież jako duchowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, oraz młodzieży szkoły średniej, studentów i                                                   dorosłych.  Jest to nasza ekspiacja za nasze grzechy.
7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu będziemy śpiewać nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem o Mece Pańskiej o godz. 1730, Na zakończenie Gorzkich         Żali adoracja krzyża  w tym roku tylko przez przyklęknięcie, dla chorych przez skon głowy, ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na kwiaty do       Bożego Grobu.

     Proszę wszystkich Parafian, aby nie zmarnować tego czasu modlitwy i pokuty.
8. W środę o godz. 1800 zapraszamy na Nowennę do MB Nieostającej Pomocy, po nowennie Msza św. w intencji czcicieli MBNP i w intencjach przedstawionych w          czasie nowenny.
9. W przyszłą niedzielę do naszej parafii przybędzie Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Plan peregrynacji – plakat.
10. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy, dzieci klas III prosimy o pozostanie w kościele.
11. Dziękujemy 5 osobom z ul . Kossaka blok nr 5, nr 7 i 1 osobie chętnej za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób będzie                           sprawowana  1 III o godz. 700. Z bloku nr 9 nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła
12. W sobotę  na godz. 900 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul.  Wojska Polskiego domkiparzyste i nieparzyste.
13. Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii:58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
14. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.
15. Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Urszuli Ledóchowskiej  prowadzi nabór uczniów do kl. I  na rok szkolny 2021/2022. Rodziców zainteresowanych          katolickim wychowaniem i kształceniem swoich dzieci w małej, kameralnej szkole zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną.  Wszelkie                    informacje można uzyskać osobiście w szkole, telefonicznie bądź na stronie internetowej. www.szkolakatolickanowasol.pl,
16. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: +Maria Horbaczewska zam. ul. Kossaka; +Jolanta Kubrycht-Jabłońska zam. os. Konstytucji 3 maja
      Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.
17. Bp. Diecezjalny udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. na żywo z naszego kościoła. Są                            zainstalowane 2 kamery: linki na stronie. https://swiety-jozef.pl/  

Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.
 
Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego  błogosławieństwa.
 
 
Przypominamy i prosimy.
 
1.    W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
2.    W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
3.    Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą.
4.    Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
5.    Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.
6.    Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy
7.    Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
8.    W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
9.    Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.