10 I 2021   

 

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA – CHRZEST PAŃSKI

 1. Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. W Polsce jednak jest dawny zwyczaj kończenia tego okresu świętem Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego i do tego dnia pozostaje dekoracja świąteczna w kościele.
 2. W 3 rocznicę śmierci ks. Płatała Józefa Kocoła, 31 stycznia na Mszy św. o godz. 1230 ks. Bp Tadeusz Lityński w obecności parafian i tworzących piękno naszego kościoła, odsłoni pamiątkową tablicę upamiętniającą wielki wkład ks. Prałata Józefa Kocoła, obok ks. Bp Wilhelma Pluty i ks. Prałata Zygmunta Kurzaka. Zapraszamy na tą uroczystość. Możliwość uczestnictwa także poprzez transmisje internetową. Osobom  i instytucjom, które chciały wesprzeć wykonanie i współuczestniczyć w tym akcie upamiętniającym działo ks. Józefa Kocoła, serdecznie dziękujemy za pomoc. Bóg Zapłać.
 3. W piątek dzień imienin Bp seniora Pawła Sochy – pamiętajmy w modlitwie.
 4. Za tydzień - trzecią niedzielą miesiąca. Ofiary na tacę tradycyjnie składamy na potrzeby naszej parafii. Za pamięć i ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. Kurs przedmałżeńskie odbędzie się w dniach 5 – 7 lutego w par. Św. Antoniego. Zapisy przez stronę internetową par. św. Antoniego
 6. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy, dzieci klas III prosimy o pozostanie w kościele.
 7. Rozpoczęliśmy kolędę. W tym roku zapraszamy rodziny z wyznaczonych ulic na wieczorną Mszę św. o godz. 1800, którą będziemy sprawować w intencji tych rodzin. Pół godziny przed Mszą św. możliwość spowiedzi, prosimy aby wszyscy domownicy, którzy mogą otrzymać rozgrzeszenie przyjęli Komunię św. Osoby żyjące w związkach nie sakramentalnych proszę o duchową adorację Komunii św.  Po Mszy św. błogosławieństwo Rodzin i przekazanie każdej rodzinie obrazu św. Józefa z Dzieciątkiem  z okazji kolędy i ogłoszonego przez papieża Franciszka ROKU ŚWIĘTEGO JÓZEFA.
 8. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach i umieszczony na stronie internetowej parafii. Spotkania kolędowe będą odbywać się w dni powszednie od poniedziałku do piątku. Ofiary składane w czasie kolędy są przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła. Bóg Zapłać.   
 9. Dziękujemy 13 osobom z ul. Wołodyjowskiego, Stasia i Nel, Zagłoby, Kmicica, Połanieckich, Jagienki, Juranda, Kraszewskiego, Skrzetuskiego za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób będzie sprawowana 22 I o godz. 700.
 10. W sobotę  na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Konopnickiej
 11. Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 12. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: +Teresa Przytomska zam. ul. Staszica; + Zbigniew Krajewski zam. ul Długosza.

Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

 

Bp. Diecezjalny udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. na żywo z naszego kościoła. Są zainstalowane 2 kamery: linki na stronie. https://swiety-jozef.pl/  

Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego  błogosławieństwa w Nowym 2021 Roku.

 

 

Przypominamy i prosimy.

 

1.     W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
2.     W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
3.     Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą.
4.     Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
5.     Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy              na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.
6.     Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy
7.     Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
8.     W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
9.     Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.

 1.