1 I 2021  

Ogłoszenia duszpasterskie

Nowy Rok 2021

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

 1. Dzisiaj Nowy Rok, a zarazem uroczystość Maryi Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszym kościele będą: o godz.930, 1100, 1230, 1400 i 1830. W Nowy Rok nie będzie Mszy św. o 730.
 2. Możemy dzisiaj zyskać odpust zupełny- przyjmując Komunie św. i  pobożne uwielbienie Boga hymnem „O Stworzycielu Duchu przyjdź” – co uczynimy przed błogosławieństwem.
 3. Dzisiajz okazji uroczystości udzielam wszystkim przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od pokarmów mięsnych. Smacznego.
 4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca.                                                                                                                                                                                                - W piątek od godz.1500 – Godzina Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem wynagradzającym. O godz. 1830 Msza św.                                - Spowiedź św. pierwszopiątkowa w piątek od godz. 1730 do 1830.                                                                                                                                                            - W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót. Rozpoczniemy o godz. 16:00, odmówimy cztery części różańca. O godz. 1800 Msza św.
 5. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, nowych chorych można zgłaszać w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 730 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca PZC będzie zbierał ofiary do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Bóg Zapłać
 8. O poniedziałku rozpoczęliśmy kolędę. W tym roku zapraszamy rodziny z wyznaczonych ulic na wieczorną Mszę św. o godz. 1800, którą będziemy sprawować w intencji tych rodzin.
 9. Pół godziny przed Mszą św. możliwość spowiedzi, prosimy aby wszyscy domownicy, którzy mogą otrzymać rozgrzeszenie przyjęli Komunię św. Osoby żyjące w związkach nie sakramentalnych proszę o duchową adorację Komunii św.  Po Mszy św. błogosławieństwo Rodzin i przekazanie każdej rodzinie obrazu św. Józefa z Dzieciątkiem  z okazji kolędy i ogłoszonego przez papieża Franciszka ROKU ŚWIĘTEGO JÓZEFA.
 10. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach i umieszczony na stronie internetowej parafii. Wcześniej wywieszony plan uległ zmianie, spotkania kolędowe będą odbywać się w dni powszednie od poniedziałku do piątku.
 11. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY
 12. Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim parafianom i gościom na rozpoczynający się Nowy 2021 Rok życzymy Bożego  błogosławieństwa i dużo, dużo zdrowia.

 

Przypominamy i prosimy.
 
1.      W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
2.      W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
3.      Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu -                 żegnania się wodą święconą. Jedna kropielnica to koszt 1000 zł – w miarę możliwości prosimy o wsparcie.

4.      Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
5.      Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie                         Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz                   złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.
6.      Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy
7.      Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej                     modlitwy różańcowej.
8.      W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św.                   porannej do Mszy św. wieczornej.
9.      Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.