29 XI 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

I niedziela Adwentu

 

 1. Dzisiaj 1 niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego głównym tematem będzie EUCHARYSTIA.
 2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, we wszystkie dni powszednie: rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1700 z myślą o dzieciach. Dzieci otrzymują planszę i po każdych roratach otrzymują obrazek puzzli Św. Rodziny. Dzieci przychodzą z lampionami.
 3. W okresie adwentu Msze św. w naszej parafii:                                                                                                                                                                                                       godz. 630 – Msza Roraty, godz. 1700 – Msza Roraty, godz. 1800 – Msza z dnia.
 4. Zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe „W drodze do Betlejem” prowadzone przez księży przewodników i grupę muzyczną Pieszej Pielgrzymki z Zielonej Góry na Jasną Górę.Rekolekcję odbywają się w kaplicy naszego kościoła w każdy piątek adwentu o godz. 2000. Można w nich uczestniczyć tylko przez internet: https://swiety-jozef.pl/ 
 5. W przyszłą niedzielę dzień Świętego Mikołaja, osoby prywatne i firmy, które chciałyby pomóc św. Mikołajowi w przegotowaniu prezentów dla naszych dzieci zapraszam z propozycjami do zakrystii.
 6. Zapraszamy dzieci na spotkanie ze Św. Mikołajem w sobotę na Mszy św. roratniej o godz. 1700
 7. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca
 9. - W czwartek o godz. 1800 w czasie Mszy św. modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w ramach adoracji od godz. 1700.
 10. - W piątek od godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem wynagradzającym. O godz. 1800 Msza św. ku czci Najświętszego Serca P. Jezusa. Spowiedź św. pierwszopiątkowa w piątek od godz. 1500 do 1800
 11. - W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót. Rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 odmówimy 4 części różańca,  o godz. 1800 Msza św.
 12. Odwiedzimy wszystkich chorych z posługą  sakramentalną w sobotę. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii.
 13. W piątek 4 grudnia św. Barbary patronki górników. Zapraszamy na Mszę odpustową w kościele Św. Barbary byłych pracowników Dozametu, Fakotu i górników.
 14. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 730.
 15. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 16. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1830 nauka dla rodziców i chrzestnych przygotowująca do chrztu św. dzieci.
 17. W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy opłatki.  W tym roku opłatki nie będziemy roznosić do domów. Można je osobiście odebrać w każdą niedzielę przy drzwiach wejściowych do kościoła po każdej Mszy św. i  codziennie w zakrystii lub kancelarii w godzinach jej urzędowania. Ofiary za opłatki są przeznaczone na utrzymanie kościoła, ofiar nie składamy przy odbiorze opłatków, tradycyjnie ofiary składamy do kopert.
 18. W tym roku tradycyjnej kolędy nie będzie, dane wpisane na kopercie przy składaniu ofiar nie są zaproszeniem na kolędę, ale są potrzebne do uaktualnienia listy ofiarodawców.
 19. Przy drzwiach głównych kościoła rozprowadzamy świece na stół wigilijny, jako Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom: małe 6 zł, duże 15 zł  na dzień dzisiejszy brak
 20. Parafialny Zespół Caritas informuje, że organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących w parafii. Przed ołtarzem w kaplicy i kościele są wystawiane kosze. Bóg zapłać.
 21. Przygotowanie dorosłych /od 21 roku życia/ do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w niedzielę 6XII o godz. 1700 w kaplicy par. Św. Józefa. /Jest to cykl  spotkań 6,13,20 XII; 10,17I;
 22. Możliwość spowiedzi: w dni powszednie i w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.
 23. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy, dzieci klas III prosimy o pozostanie w kościele.
 24. Po Mszy św. o godz. 1100, można zakupić medaliki i łańcuszki, które poświęcimy dzieciom klas III, 8 grudnia na Mszy św. o godz. 1800
 25. Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 26. Dziękujemy 2 osobom z ul. Matejki blok  nr. 24 i 2 osobom chętnym za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób będzie sprawowana 30 XII o godz. 700.
 27. W sobotę  na godz. 900 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Matejki blok nr. 26
 28. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, Mały Gość Niedzielny.
 29. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: +Maria Czwojdzińska zam. ul Siemiradzkiego; +Władysław Strawczyński zam. ul. Staszica; +Maria Krzyżagórska zam. ul Kossaka; + Tadeusz Szymczyk zam. ul. Staszica
 30. Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.
 31. Bp. Diecezjalny udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. na żywo z naszego kościoła. Są zainstalowane 2 kamery: linki na stronie. https://swiety-jozef.pl/   

Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.

 Przypominamy i prosimy.

 1. W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
 2. W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
 3. Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą. Jedna kropielnica to koszt 1000 zł – w miarę możliwości prosimy o wsparcie.
 4. Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
 5. Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.
 6. Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy
 7. Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
 8. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
 9. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.