22 XI 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIV niedziela zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Dzisiaj 34 niedziela okresu zwykłego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny. Można zyskać odpust zupełny: publicznie odmawiając Akt poświęcenia „O, Jezu najsłodszy, odkupicielu …”, Komunia Św. , modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Co za chwile uczynimy.
 2. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego, z tej okazji w naszej parafii na wszystkich Mszach św. czytamy list rektora. Taca z tej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie seminarium.
 3. Za tydzień I Niedziela Adwentu – nowy rok liturgiczny.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 700 poświęciliśmy opłatki.  Opłatki w tym roku opłatki nie będziemy roznosić do domów. Opłatki można osobiście odebrać w każdą niedzielę przy drzwiach wejściowych do kościoła po każdej Mszy św. i  codziennie w zakrystii lub kancelarii w godzinach jej urzędowania. Ofiary za opłatki są przeznaczone na utrzymanie kościoła, ofiar nie składamy przy odbiorze opłatków, tradycyjnie ofiary składamy do kopert.
 5. W tym roku prawdopodobnie tradycyjnej kolędy nie będzie, dane wpisane na kopercie przy składaniu ofiar nie są zaproszeniem na kolędę, ale są potrzebne do uaktualnienia listy ofiarodawców.
 6. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy świece na stół wigilijny, jako Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom. małe 6 zł, duże 15 zł
 7. Zbliża się dzień Świętego Mikołaja, osoby prywatne i firmy, które chciałyby pomóc św. Mikołajowi w przegotowaniu prezentów dla naszych dzieci zapraszam z propozycjami do zakrystii.
 8. Wypominki za zmarłych w dni powszednie o godz. 1730 w niedzielę o godz. 1800. Wypominki zakończymy w piątek przed 1 niedzielą Adwentu.
 9. Przygotowanie dorosłych /od 21 roku życia/ do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w niedzielę 6XII o godz. 1700 w kaplicy par. Św. Józefa. /Jest to cykl  spotkań 6,13,20 XII; 10,17I;
 10. Bardzo prosimy, przed pójściem do szpitala na zabiegi planowe o przyjście do kościoła lub poproszenie księdza do domu i przyjęcie sakramentu spowiedzi, Komunii św. i Namaszczenia chorych, proszę zatroszczyć się o osoby starsze i schorowane i zaproponować im posługę sakramentalną. Bardzo dużo osób odprowadzamy na cmentarz, którzy przez wiele miesięcy i lat nie przyjmowali Komunii św. Na pytanie dlaczego do tego dopuściliście? Bo nie spodziewaliśmy się, że umrze. /a od miesięcy osoba leży chory/
 11. Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
 12. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
 13. Możliwość spowiedzi: w dni powszednie i w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.
 14. Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 15. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.
 16. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy, dzieci klas III prosimy o pozostanie w koście.
 17. Można po Mszy św. o godz. 1100 w kaplicy, zamówić medaliki, które poświecimy dzieciom klas III 8 grudnia na Mszy św. o godz. 1800
 18. Dziękujemy 7 osobom z ul. Matejki blok  nr. 22 i 2 osobom chętnym za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób będzie sprawowana 29 XII o godz. 700.
 19. Wsobotę  na godz. 900 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Matejki blok nr. 24
 20. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.
 21. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: +Zofia Grzelka zam. os. Konstytucji; +Wacław Szymanowski zam. ul. Reymonta

Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

22. Bp. Diecezjalny udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. na żywo z naszego kościoła. Są zainstalowane 2 kamery: linki na stronie. https://swiety-jozef.pl/   

23. Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.

 

Przypominamy i prosimy.

 1. W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
 2. W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
 3. Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą. Jedna kropielnica to koszt 1000 zł – w miarę możliwości prosimy o wsparcie.
 4. Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
 5. Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.
 6. Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy