15 XI 2020  

                Ogłoszenia duszpasterskie             

XXXIII niedziela zwykła

IV Światowy Dzień Ubogich

 1. Dzisiaj 33 niedziela okresu zwykłego, jest trzecią niedzielą miesiąca. Ofiary na tacę tradycyjnie składamy na potrzeby naszej parafii. Bóg Zapłać
 2. Dziękujemy za oprawę liturgii Mszy św. ZA OJCZYZNE 1 listopada i tym wszystkim, którzy udekorowali swoje domy flagami.
 3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W sobotę Ofiarowanie NMP.
 5. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Św. Cecylii, Patronki muzyki i śpiewu kościelnego. W tym dniu na Mszy św. o godz. 1830 będziemy się modlić w intencji członków naszych zespołów parafialnych: orkiestry, chóru i scholii z ich dyrygentami, którzy od strony muzycznej ubogacają liturgię Mszy św.
 6. Przyszła niedziela to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny. Jest to święto patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Taca z tej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie naszego seminarium.
 7. Bardzo prosimy, przed pójściem do szpitala na zabiegi planowe o przyjście do kościoła lub poproszenie księdza do domu i przyjęcie sakramentu spowiedzi, Komunii św. i Namaszczenia chorych, proszę zatroszczyć się o osoby starsze i schorowane i zaproponować im posługę sakramentalną. Bardzo dużo osób odprowadzamy na cmentarz, którzy przez wiele miesięcy i lat nie przyjmowali Komunii św. Na pytanie dlaczego do tego dopuściliście? Bo nie spodziewaliśmy się, że umrze. /a od miesięcy osoba leży chora/
 8. Wypominki za zmarłych w dni powszednie o godz. 1730w niedzielę o godz. 1800
 9. Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
 10. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
 11. Możliwość spowiedzi: w dni powszednie i w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.
 12. Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 13. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.
 14. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy, dzieci klas III prosimy o pozostanie w koście.
 15. LINIA WSPARCIA emocjonalnego, socjalnego i psychologicznego 68 4590390 to telefon do  Urzędu Miasta pod którym specjaliści udzielają wsparcia osobą będącym w izolacji, oraz dzieciom, młodzieży i starszym.
 16. Dziękujemy 4 osobom z ul. Matejki blok  nr. 20 i 2 osobom chętnym za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.Msza św. w intencji tych osób będzie sprawowana 12 XII o godz. 630.
 17. W sobotę  na godz. 900 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Matejki blok nr. 22
 18. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.
 19. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: +Jan Szostak zam. Ul. Szafera; +Stanisława Bakalarz zam. ul. Matejki; +Stanisława Szuba zam. ul. Staszica; +Andrzej Genaja zam. oś. Konstytucji 3 Maja; +Władysław Górewicz zam. oś. Konstytucji 3 Maja
 20. Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.
 21. Bp. Diecezjalny udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. na żywo z naszego kościoła. Są zainstalowane 2 kamery: jedna w kaplicy, druga w kościele, w zależności gdzie odbywa się liturgia logujemy się na odpowiednią kamerę – linki na stronie. https://swiety-jozef.pl/  Zapraszamy.
 22. O przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać świece na stół wigilijny. W tym roku opłatki nie będą roznoszone, będzie je można odebrać w zakrystii a w niedziele przy wyjściu z kościoła. Ofiary za opłatki są przeznaczone na utrzymanie kościoła, tradycyjnie składamy do kopert.
 23. Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.

 

Przypominamy i prosimy.

1.   W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.
2.   W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.
3.   Przy wejściach do kościoła od kaplicy i głównym są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania        się wodą święconą. Są zamówione jeszcze dwie kropielnice do pozostałych wejść. Jedna kropielnica to koszt 1000 zł – w miarę możliwości prosimy o          wsparcie.

4.   Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.
5.   Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą,            którą dłonią z  pod spodu w obecności kapłana Komunię św. wkładamy do ust.

     Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy