18 X 2020   

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX niedziela zwykła

 

 1. Dzisiaj 29 niedziela okresu zwykłego, rozpoczynamy TYDZIEŃ MISYJNY. W ciągu całego tygodnia będziemy się modlić w intencji misjonarzy i prowadzonej przez nich działalności, która jest wypełnianiem Chrystusowego polecenia: „Idźcie i głoście Ewangelię”. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pomoc DLA DZIEŁ MISYJNYCH KOŚCIOŁA.
 2. Przypominamy i zdecydowanie prosimy aby przed wejściem do kościoła dezynfekować ręce i w kościele koniecznie mieć nałożone maseczki
 3. Dzisiaj 18 X św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Z wielką życzliwością i wdzięcznością  pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach Służby Zdrowia i życzymy im w tych trudnych czasach daru Bożego Błogosławieństwa.
 4. Dzisiaj III niedziela miesiąca, taca przeznaczona na potrzeby parafii, wymiana głównej instalacji wodnej i grzewczej, ze względu na dużą nieszczelność. Bóg Zapłać.
 5. W poniedziałek rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
 6. W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II
 8. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy.
 9. Rodziców i dzieci klas III zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100
 10. Zapraszamy młodzież klas VII, VIII i młodzież starszą na spotkanie modlitewne w czwartek po Mszy św. o godz. 1830
 11. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie codziennie dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1700, dzieci po każdym różańcu otrzymują naklejki kolejnych tajemnic różańca - różaniec dla starszych o godz. 1730 po różańcu ok. godz. 1800 Msza Św.
 12. W niedziele różaniec o godz. 1800
 13. Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
 14. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
 15. Możliwość spowiedzi: w dni powszednie i w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.
 16. Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 17. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.
 18. Zbliża się czas szczególnej modlitwy za zmarłych w kościele. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają kartki wypominkowe. Ofiary składane przy okazji wypominek są przeznaczone na potrzeby parafii. Wypominki całoroczne składamy wyłącznie w zakrystii
 19. Dziękujemy 7 osobom z bloku z ul. Kasprowicza i 1 osobie chętnej za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób będzie sprawowana 27 XI. o godz. 700. Z ul. Kilińskiego i Kasprowicza domki nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła.
 20. W sobotę  na godz. 900 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Orzeszkowej, Reymonta i Krasińskiego.
 21. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, Miłujcie się,  kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z  kościoła.
 22. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarła: + Emilia Kusiak zam. ul. Staszica. Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.

 

Nowe zasady udzielania Komunii św.

W związku z nasilającą się pandemią koronawirusa należy przestrzegać następujących zasad przy udzielaniu  

Komunii św.:

 • Jeśli podczas celebracji jest dwóch lub więcej szafarzy, przynajmniej jeden z nich udziela Komunii św. wiernym do ust, i przynajmniej jeden na dłoń.
 • Jeśli jest tylko jeden szafarz: szafarz najpierw udzieli Komunii św. wiernym na dłoń, a dopiero potem do ust.
 • Wszyscy szafarze udzielają Komunii św., mając zasłonięte usta i nos.
 • Wszyscy szafarze przed i po rozdzielaniu Komunii św. dezynfekują swoje dłonie.

 

 

Dyspensa od zachowania pierwszego Przykazania Kościelnego

 

 

W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem i nowymi obostrzeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby wiernych podczas zgromadzeń religijnych, na podstawie kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim przebywającym w tzw. „strefie czerwonejw okresie jej obowiązywania. Dyspensa dotyczy wiernych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Eucharystii we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Dziękując Duszpasterzom, Osobom Konsekrowanym i Wiernym Świeckim za codzienny wysiłek budowania wspólnoty Kościoła w trudnych czasach epidemii, życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia duszy i ciała na każdy dzień.

Ogarniam wszystkich moją modlitwą i z serca b ł o g o s ł a w i ę.

 

 

 

 

ks. Piotr Kubiak

kanclerz Kurii

 

 

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski