04 X 2020   

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII niedziela zwykła rok A

 1. Dzisiaj 27 niedziela okresu zwykłego. Przypominamy i zdecydowanie prosimy aby przed wejściem do kościoła dezynfekować ręce i w kościele mieć nałożone maseczki
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 730 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz 1830 nauka dla rodziców i chrzestnych przed sakr. Chrztu św. dzieci.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1830 spotkanie młodzieży klas VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas VIII na rozpoczęcie II etapu przygotowania do sakr. Bierzmowania w minionym tygodniu przystąpiła do sakr. Pokuty a dzisiaj odbiorą swóje indeksy.
 5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
 6. Dzieci klas II po Mszy św. zapraszamy do kaplicy.
 7. W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8.  Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie codziennie dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1700, dzieci po każdym różańcu otrzymują naklejki kolejnych tajemnic różańca.

          - różaniec dla starszych o godz. 1730 po różańcu ok. godz. 1800 Msza Św.

            W niedziele różaniec o godz 1800

 1. Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.
 2. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
 3. Możliwość spowiedzi: w dni powszednie i w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.
 4. Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001
 5. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.
 6. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski, zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 7. Zbliża się szczególny czas szczególnej modlitwy za zmarłych w kościele. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają kartki wypominkowe. Ofiary składane przy okazji wypominek są przeznaczone na potrzeby parafii. Wypominki całoroczne składamy wyłącznie w zakrystii
 8. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholii w piątek na godz. 1600 w salce pod kościołem.
 9. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek, o godz. 1700
 10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 1100 w salce pod kościołem.
 11. Biskup Tadeusz Lityński zaprasza diecezjan do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy masztu z flagą narodową w każdej gminie, której mieszkańcy dołączą się do       projektuCelem jest zjednoczenie Polaków pod naszą flagą państwową i uczczenie pamięci Bohaterów Walk o Ojczyznę, a szczególnie Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 r. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów online. Zachęcamy, do poparcia naszej gminy. Głosy można oddawać pod adresem www.gov.pl/bialoczerwona do 11 listopada br.
 12. Z ulicy 1 maja blok 28 nikt nie przyszedł sprzątać kościoła, była tylko 1 osoba chętna. Msza św. w intencji tej osoby będzie sprawowana 31 XI. o godz. 630.
 13. W sobotę  na godz. 900 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Sienkiewicza numery parzyste i nieparzyste.
 14. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, Głoś Św. Józefa,  kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z  kościoła.
 15. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: Mieczysława Dołgowska zam ul. Matejki; Halina Malicka zam. oś Konstytucji 3 maja. Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.