Nowa Sól 26.07.2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj XVII niedziela okresu zwykłego. Jak zapowiadaliśmy dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Pojazdy do poświęcenia należy ustawiać na placu kościelnym. Poświęcenie będzie przy wyjeździe z placu. Przy poświęceniu kierowcy otrzymają breloczki ze św. Krzysztofem  z modlitwą kierowcy, którą powinno się odmawiać na rozpoczęcie podróży.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 730 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1830 konferencja chrzcielna.
 4. W środę o godz 1800 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości.
 6. W sobotę 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętajmy w modlitwie i obrońcach Ojczyzny.
 7. W niedzielę  odpust Porcjunkuli –można zyskać odpust zupełny /modl. w int. Ojca świętego, Komunia Św./
 8. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 odmówimy 2 części Różańca świętego. O godz. 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej kolejne 2 części Różańca Świętego i procesja światła wokół świątyni.                      
 9. W tym miesiącu swoich chorych z posługą sakramentalną w sobotę odwiedzi tylko ks. Łukasz i ks. Tomasz. Ze względu na pieszą pielgrzymkę pozostałych chorych którym posługują ks. Krzysztof, ks. Szymon i posługiwał ks. Roman odwiedzimy we wrześniu.

10. Zapraszamy codziennie na modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej o ustanie pandemii.

11. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.

12. Możliwość spowiedzi: w dni powszednie i w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.

13. Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001

14. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.

15. Dziękujemy 8 osobom ze wspólnoty wspólnoty Kościoła Domowego – Oazy Rodzin za sprzątanie kościoła. Msza św. za sprzątających i ich rodziny  odbędzie 13.08 o godz. 700.

16. W sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszam chór parafialny.

17. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, kupić je można w zakrystii.

18. Czas wakacji - bardzo proszę Rodziców, żeby zapewnili swoim dzieciom u organizatorów obozów i kolonii, aby dzieci mogły uczestniczyć w niedzielnej Mszy św 

19. Przypominam o należytym stroju na Mszach św. i przy zwiedzaniu kościołów. Nie wchodzimy w koszulkach na ramiączkach i panowie w krótkich spodenkach.

20. Wierni, którzy w czasie wypoczynku w różnych miejscach świata nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. a mają zasięg Internetu, zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. z naszego kościoła. Transmisja na żywo przez 24 godz.

 

21. Ogłoszenia pielgrzymkowe

 1. Spotkanie przedpielgrzymkowe pielgrzymujących do Otynia i na Jasną Górę odbędzie się w czwartek 30 lipca na Mszy św.  o godz. 1800
 2. W tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią proponujemy pieszą pielgrzymkę z Zielonej Góry do Otynia w dwie soboty 1 i 8 sierpnia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 800 w konkatedrze Św. Jadwigi i przejdziemy przez Raculę, Drzonków, Suchą, Niedoradz do Otynia gdzie modlitwą uwielbienia zakończymy pielgrzymowanie.
 3. Pakiet pielgrzyma: identyfikator, smycz, koszty organizacyjne. Koszt 20 zł
 4. Istnieje możliwość zapisania się na listę honorowych, Duchowych Pielgrzymów Karty Duchowego Pielgrzyma i zapisy w zakrystii.

22. Proponujemy autokarową pielgrzymkę /z noclegiem bez wyżywienia/ na Jasną Górę. Wyjazd 11 sierpnia godz. 1200, powrót 12 sierpnia ok. godz. 2200, koszt 120 zł. Więcej informacji i zapisy u przewodników grup.

23. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli:+ Zofia Korotyszewska - Ciesielska zam. ul. Chałubińskiego; + Józef Forycki zam. ul. chopina; + Stanisława Szustakiewicz  zam. ul. 1 Maja

 

Polecajmy naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Daru Bożego umocnienia i pokrzepienia, życzymy wielkiej wzajemnej życzliwości i Chrystusowego Pokoju, dzieciom i młodzieży bezpiecznego i radosnego wypoczynku,  obdarowujcie się uśmiechem i pomocą.