Nowa Sól 19.07.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela okresu zwykłego

  1.  Dzisiaj 16 niedziela okresu zwykłego. Przypominamy i zdecydowanie prosimy aby przed wejściem do kościoła dezynfekować ręce i w kościele mieć nałożone maseczki.
  2. Dnia 12 lipca 2020 r., w wieku 63 lat i w 33. roku kapłaństwa, w szpitalu w Nowej Soli zmarł śp. ks. Roman Jarosz, wikariusz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. W        imieniu wspólnoty parafii jako proboszcz dziękuję Panu Bogu za posługę ks. Romana w naszej parafii, dziękuję lekarzom i pielęgniarkom za posługę przy ks. Romanie, dziękuję Księżom      współpracownikom, Siostrom zakonnym,  Rodzinie i Parafianom za wsparcie modlitewne w czasie choroby księdza. Dziękuje za modlitwę i oprawę liturgiczną w czasie Mszy św.         pożegnalnej. Bóg Zapłać.
  3. W środę o godz 1800 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W środę święto Św. Marii Magdaleny
  5. W sobotę 25 lipca Kościół czci św. Jakuba i św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych. W związku z tym wszystkich kierujących pojazdami mechanicznymi bardzo        serdecznie zapraszamy  w przyszłą niedzielę. Poświęcenie pojazdów po wszystkich Mszach świętych. Pojazdy do poświęcenia należy ustawiać tylko na placu kościelnym. Przy     poświęceniu kierowcy otrzymają breloczki ze św. Krzysztofem  z modlitwą kierowcy, którą powinno się odmawiać na rozpoczęcie podróży.
  6. 26 lipca Kościół czci świętych Joachima i Annę – Rodziców NMP. Jest to dzień  modlitewnej pamięci i wdzięczności wobec rodziców i dziadków, którym tak wiele zawdzięczamy.
  7. Zapraszamy codziennie na modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej o ustanie pandemii.
  8. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej
  9. "Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. informuje i przestrzega przed działalnością oszustów metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”, przypominając, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie gotówki i nie angażuje obywateli w akcje zatrzymania przestępców.

   Nie należy przekazywać pieniędzy osobom nieznanym ani udzielać informacji przez telefon o miejscu ich przechowywania, o kontach bankowych czy hasłach. Nie należy też     wpuszczać nieznanych osób do mieszkania czy podpisywać umów. Wszelkie transakcje powinny być zawierane w siedzibie firmy. W każdej sytuacji budzącej nasze podejrzenia     powinniśmy kontaktować się z Policją pod nr alarmowy 112. Pełna treść apelu Policji dostępna jest na tablicy ogłoszeń". 

10. Możliwość spowiedzi: w dni powszednie i w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św.

11. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary tacę i za przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta     bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001

12. Kancelaria czynna: w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 od godz. 1800.

13. Dziękujemy 8 osobom ze wspólnoty Neokatechumenalnej za sprzątanie kościoła. Msza św. za sprzątających i ich rodziny  odbędzie się na Eucharystii wspólnoty.

14. W sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszam wspólnotę Kościoła Domowego – Oazę Rodzin.

15. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, kupić je można w zakrystii.

16.  Czas wakacji - bardzo proszę Rodziców, żeby zapewnili swoim dzieciom u organizatorów obozów i kolonii, aby dzieci mogły uczestniczyć w niedzielnej Mszy św 

17. Przypominam o należytym stroju na Mszach św. i przy zwiedzaniu kościołów. Nie wchodzimy w koszulkach na ramiączkach i panowie w krótkich spodenkach.

18.  Wierni, którzy w czasie wypoczynku w różnych miejscach świata nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. a mają zasięg Internetu, zapraszam do uczestnictwa we Mszy św.   z naszego kościoła. Transmisja na żywo przez 24 godz.

19.  Ogłoszenia pielgrzymkowe

- Tradycyjnie dniach od 2 do 12 sierpnia z Zielonej Góry wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę.

Spotkanie przedpielgrzymkowe pielgrzymujących do Otynia i na Jasną Górę odbędzie się w czwartek 30 lipca na Mszy św.  o godz. 1800

 - W tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią proponujemy pieszą pielgrzymkę z Zielonej Góry do Otynia w dwie soboty 1 i 8 sierpnia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 800 w konkatedrze Św. Jadwigi i przejdziemy przez Raculę, Drzonków, Suchą, Niedoradz do Otynia gdzie modlitwą uwielbienia zakończymy pielgrzymowanie.

- Pakiet pielgrzyma: identyfikator, smycz, koszty organizacyjne. Koszt 20 zł

- Chętni muszą wcześniej zapisać się na listę, wypełnić wszystkie dane wymagane przez Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce z dnia 5 czerwca 2020 r.

- Niema możliwości pielgrzymowania bez wpisania się na listę pielgrzymów.

- Istnieje możliwość zapisania się na listę honorowych, Duchowych Pielgrzymów i ta forma pielgrzymowania staje się główną siłą tegorocznej pielgrzymki. Proponujemy w tym czasie od 2 do 12 sierpnia dla tych którzy mogą wspólne uczestnictwo we Mszy św. Karty Duchowego Pielgrzyma i zapisy w zakrystii.

20.  Proponujemy autokarową pielgrzymkę /z noclegiem bez wyżywienia/ na Jasną Górę. Wyjazd 11 sierpnia godz. 1200, powrót 12 sierpnia ok. godz. 2200, koszt 120 zł. Więcej informacji i zapisy u przewodników grup.

21. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli:+ Irena Peno zam. ul Szymanowskiego; + Bogdan Zaręba zam. Kożuchów ul. 22 lipca; + Wanda Wider  zam. ul. Mickiewicza

 Polecajmy naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Daru Bożego umocnienia i pokrzepienia, życzymy wielkiej wzajemnej życzliwości i Chrystusowego Pokoju, dzieciom i młodzieży bezpiecznego i radosnego wypoczynku,  obdarowujcie się uśmiechem i pomocą.