9 XII 2018    
 
 
Ogłoszenia duszpasterskie
2 niedziela Adwentu
 
 
1. Dzisiaj 2 niedziela Adwentu. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 
2. W środę o godz. 18:00 Nowenna i Msza św. w intencji czcicieli MB Nieustającej Pomocy.
 
3. W czwartek 13 grudnia 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego, Msza św. za Ojczyznę w parafii Św. Antoniego o godz. 18:30
 
4. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do Mszy wieczornej.
 
5. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, we wszystkie dni powszednie: rano o godz. 6:30, wieczorem o godz. 17:00 z myślą o dzieciach. Dzieci otrzymują planszę i po każdych roratach otrzymują obrazek postaci z Biblii, która z odwagą mówiła o Bogu. Dzieci przychodzą z lampionami.
 
6. W okresie adwentu Msze św. w naszej parafii:
  • 6:30 – Msza Roraty
  • 17:00 – Msza Roraty 
  • 18:00 – Msza z dnia
 
7. Dziękujemy za pomoc św. Mikołajowi w przegotowaniu prezentów dla naszych dzieci. Bóg Zapłać.
 
8. Członkowie Parafialnych Grup Duszpasterskich roznieśli opłatki. Dziękujemy im za tą posługę. Osoby do których opłatki nie dotarły mogą odebrać je w zakrystii.
 
9. Oaza młodzieży dzieci zaprasza do zakupienia kartek Bożonarodzeniowych, dochód przeznaczony będzie na wyjazd letni dla naszej młodzież. Kartki będą sprzedawane po każdej mszy św. we wszystkie niedziele Adwentu w kancelarii parafialnej. Zapraszamy.
 
10. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w przyszłą sobotę mszą św. o godz. 18:00 i trwać będą do wtorku włącznie, prowadził je będzie ks. kan. Robert Patro - wikariusz biskupi.
 
11. Są rozprowadzane świece Caritas na wigilijny stół, jak Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.
 
12. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Ofiary na tacę tradycyjnie składamy na potrzeby naszej parafii. Dokonujemy termoizolacji budynku plebanii. Za pamięć i ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
13. Dzisiaj rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla osób dorosłych po 21 roku życia. Jest to cykl 10 katechez niedzielnych, w miesiącach: grudzień 9XII, 16XII, 23XII, styczeń, luty. Zainteresowane osoby zapraszamy do zakrystii.
 
14. Serdeczne „Bóg zapłać” 2 osobom z ul. Chełmońskiego za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 9.01. o godz. 7:00 
 
W sobotę  na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Struga
 
15. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z  kościoła.
 
16. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
 
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.