19.09.2021

Ogłoszenia Parafialne

 

25 Niedziela zwykła

 

  1. Dzisiaj 25 niedziela okresu zwykłego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie z rodzicami dzieci klas II jako rozpoczęcie przygotowania do I Komunii św.
  3. Dzieci klas III po Mszy św. prosimy o pozostanie w kościele po wpisy do dzienniczków; dzieci klas II i młodsze zapraszamy do kaplicy po naklejki z dzisiejszej ewangelii.
  4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1830. -  spotkanie młodzieży klas VII i wręczenie indeksów /po potwierdzonej wcześniej spowiedzi/ na rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  5. We wtorek święto Św. Mateusz apostoła i ewangelisty.
  6. W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
  7. W czwartek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.
  8. W sobotę 25 września organizujemy Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium  Pięciu Braci Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy w zakrystii. Koszt ok. 50 zł.
  9. Organizujemy PIELGRZYMKĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA I APOSTOLSTWA MARGARETKA do Rokitna 2 października. Zapisy w zakrystii. Koszt ok. 50 zł.

10. Za tydzień w niedzielę uroczysta Msza św. o godz. 1230 w Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Msza św. w intencji budowniczych naszej świątyni i troszczących się o nią prosząc o Boże błogosławieństwo dla żyjących i chwałę nieba dla zmarłych.

11. Kurs przedmałżeński odbędzie się:

w parafii św. Antoniego w dniach 24-26. 09.2021 szczegóły na stronie par. Św. Antoniego.

w parafii św. Michała w dniach 17-22.10.2021 - spotkania o godz. 1845

12. Pod koniec września odbierzemy rzeźbę Św. Józefa Rzemieślnika. Koszt wykonania figury to 50 tyś zł., waga ok. 400 kg. Proszę o pomoc w jaki sposób i przy użyciu jakiego sprzętu możemy ją zainstalować.

W przejściu między kościołem a kaplicą jest ustawiona skarbona do której można składać ofiary na ten cel, lub przelewem z dopiskiem figura. Zdjęcia z powstawania figury dostępne na stronie. https://swietyjozef.pl/powstawanie-figury-sw-jozefa.html  Bóg Zapłać.

13. Dzisiaj III niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.

14. Dziękujemy za ofiary na tacę i za przelewy na konto parafii. Bóg Zapłać. Numer konta bankowego parafii: 58 9673 0007 0000 0300 4864 0001

15. Dziękujemy 3 osobom  zamieszkałym na ul. Długiej, 1 osobie z ul. Lutosławskiego i 1 chętnej za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. za te rodziny 16 XI o godz 700. Z ul. Staffa nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła.

16. W sobotę o godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszam wiernych zamieszkałych na ul. Fredry blok nr 2 i tych parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjść w swoim terminie.

17. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość i Głos Św. Józefa

18. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarli: +Kazimierz Jaskuła zam. ul. Fredry; + Helena Tuczyńska zam. ul. Sienkiewicza.

Pamiętajmy o naszych zmarłych i zmarłych w czasie epidemii polecając ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających w izolacji i na kwarantannie, pamiętamy o Was w modlitwie, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego  błogosławieństwa.

 

 

  

Przypominamy i prosimy.

 

1.W chodząc do kościoła koniecznie dezynfekujemy ręce, musimy mieć zakryte usta i nos.

2. W ławkach gdzie jest wyłożona karta REZERWACJA nie siadamy.

3. Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą, powracamy do tego egzorcyzmu - żegnania się wodą święconą.

4. Po spowiedzi, spowiadający się odkaża folię na kratkach konfesjonału spryskiwaczem znajdującym się przy konfesjonale.

5. Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają się w nawie głównej, na prawą dłoń kładą dłoń lewą na którą ksiądz kładzie Komunię świętą, dłonią z  pod spodu w obecności kapłana wkładamy Komunię św. do ust, sprawdzamy czy na dłoni na którą ksiądz złożył Komunię św. nie zostały partykuły /okruchy/ , jeżeli zostały to trzeba Je spożyć.

6. Komunia św. przyjmowana do ust, jest udzielana przy balaskach i w kaplicy

7. Zapraszamy na modlitwę o ustanie pandemii codziennie: Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 w kaplicy a o godz. 1730 do wspólnej modlitwy różańcowej.

8. W kaplicy naszego kościoła trwa całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1500 a w dni powszednie po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.

9. Kancelaria czynna w poniedziałek i w sobotę od godz. 1700 do godz. 1800