Dzień Skupienia w Nowej SoliMam pomysł na życie z fantazją
- to myśl nurtująca młodzież w czasie kolejnego DNIA SKUPIENIA w Nowej Soli. Ten dzień widziany okiem uczestniczki wyglądał tak:


Dnia 19 lutego 2011 r. w salce KSM-u przy ulicy Matejki 10 odbył się tzw. Dzień Skupienia. Spotkanie rozpoczął ks. Robert. Starał się zachęcić nas do sensownego, aktywnego i dobrego spędzania czasu. Czy się udało ? Czas pokaże.Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy.  Jedna z nich zobligowano do przygotowania pieśni i psalmów, drugą do sporządzenia darów, a trzecią do wyszukania odpowiednich czytań. Dwóch (jedynych) chłopaków pod swoje skrzydła wziął ksiądz, ucząc ministrantury.

Naszym wspólnym zadaniem było samodzielne przygotowanie liturgii Mszy świętej. W międzyczsie odbyła się spowiedź. Podczas Eucharystii wszyscy byli z siebie dumni, ponieważ mieliśmy poczucie, że byliśmy jej nieodłączną częścią, bez której nie byłaby ona taka, jaka była.

Każdy był również skupiony do granic możliwości - nikt nie chciał, żeby cała praca poszła na marne. Oczywiście nie obyło się bez kilku wpadek, ale nikt się nimi za bardzo nie przejmował - w końcu przygotowywaliśmy się tylko około godziny!

Po Mszy świętej włączyliśmy się w przygotowania do obiadu, a po posiłku obejrzeliśmy polecany przez księdza film.


Wypełnieni Duchem Świętym rozchodziliśmy się do domów od godz. 17.00 , najgorliwsi zamykali salke jak zwykle ok. 20.00.

***