Figura św. Józefa - zdjęcie z 23.05.2021 r.

 

Czytaj więcej...

 

Komunikat w sprawie święceń diakonatu

 

Drodzy Diecezjanie,

w sobotę 15 maja w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu trzech alumnów naszego seminarium otrzymało święcenia diakonatu z rąk bpa Stefana Regmunta. Są nimi:

 

  1. Paweł Ciborowski-Kozłowski z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach,
  2. Tomasz Dragańczuk z parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
    w Lubsku,
  3. Paweł Marciniak z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
    w Lubiszynie.

Dołączyli oni do grona diakonów naszego Zielonogórsko-Gorzowskiego Kościoła przygotowujących się do święceń prezbiteratu.

Wszystkich diakonów  i alumnów naszego seminarium polecam modlitwie całej wspólnoty diecezjalnej. Ośmielam się też prosić o modlitwę w intencji nowych powołań do posługi w naszym Kościele, tak by nigdy nie zabrakło szafarzy Słowa Bożego i sakramentów.

 

Zielona Góra, 12 maja 2021 r.

 

 + Tadeusz Lityński

 

 Spis powszechny

 

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl
W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii  22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi - telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.

Jesteśmy uczniami Branżowej Szkoły I stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Nowej Soli.

W ramach przygotowań do XVII Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” przygotowaliśmy i zrealizowaliśmy muzyczne przedsięwzięcie pod tytułem „Mój idealny świat…”

 

Będąc osobami niepełnosprawnymi, obarczonymi bagażem trudnych osobistych przeżyć np. strata rodzica, brak akceptacji wśród rówieśników, choroba, porzucenie oraz obserwując ukradkiem szczęście innych i marząc o własnym, pragniemy opowiedzieć o sprawach najważniejszych …

 https://www.youtube.com/watch?v=LLekI6HEK3A

 

Dołączmy do bitwy o miłość i życie, w imieniu tych, którzy nie mogą obronić się sami …

Zapraszamy do obejrzenia

 

NIEDZIELA  BOZEGO MIŁOSIRDZIEA  GODZ 14,00 Msza św. a po niej spotkanie dla maturzystów i nie tylko. ZAPRASZAM jako statysta Przemek Szczotko, w roli głównej  JEZUS. W załączniku może coś dla Ciebie??? Zobacz.?? 

 

Czytaj więcej...